Historie klubu

Fotbalový klub FK SLAVIA OPAVA zahájil svou činnost oficiálně 1.7.2004. Registrace klubu proběhla však již 10.9.2001, kdy se fotbalisté rozhodli, že se stanou naprosto nezávislým klubem na TJ SLAVIA MINERVA OPAVA, věnujícím se kopané. Dlouhé tři roky trvalo než se povedlo tuto představu realizovat.

FK SLAVIA OPAVA se hrdě hlásí k zakladatelům sportovního klubu v Kateřinkách, kteří v létě roku 1921 svolali první valnou hromadu a po administrativních procedurách byli oficiálně ustaveni 12.11.1921 jako Sportovní klub OLYMP; v Kateřinkách. Od roku 1923 nesl klub název S.K. Slavie v Kateřinkách. Následovalo mnoho dalších změn názvů, mnoho vítězství a porážek. Podstatné v tuto chvíli je , že dnešní nástupci fotbalistů z roku 1921 zůstali věrni červené a bílé barvě, názvu Slavie a místu, kde jejich předchůdci postavili velice pěkný sportovní areál.
Prezident klubu

Historická loga Minervy