65 diváků | Rozhodčí: Hladík Miroslav, Migota Tomáš, Kašpařík Daniel

STŘELCI: 21. Džemla Adam - 82. Drápal Martin

Napsali o nás :

Litultovice vyrovnaly osm minut před koncem

Opava ztratila jednobrankový náskok až v samém závěru zápasu.

V zápase, ve kterém už žádnému soupeři o nic nešlo, se střetly týmy z Opavy a Litultovic a nakonec došlo k dělbě bodu. V úvodu zahodili své příležitosti hostující Drápal s Haasem, kteří nedokázali přelstit domácího strážce svatyně Lorenze. Pak taktovku převzala Opava a vedení se ujala ve 21. minutě, když se na hranici šestnáctky krásně uvolnil Džemla, udělal si dva protihráče a krásnou střelou nedal brankáři Böhmovi žádnou šanci - 1:0. V závěru poločasu ještě orazítkoval domácí Maisel brankovou konstrukci, která ještě dlouho střelci zněla v uších. Neúspěšným byl i Matějek, který po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad bránu. Ve druhé půli byly o něco lepší Litultovice, které se zaslouženého vyrovnání dočkaly až osm minut před koncem, když Drápal obelstil dva hráčem a razantním bodlem nedal Lorenzovi šanci - 1:1. V závěru ještě mohly Litultovice vyhrát, když Tengler unikl po lajně a nahrával pod sebe a opavský hráč Tůma nebezpečně ohrozil svého brankáře Lorenze, který jen konečky prstů vyškrábl z velkou námahou míč zpod břevna. Úplně v závěru ještě se mohl stát hrdinou hostující Haas, kterému se ale nepodařilo trefit míč ve výhodné pozici. Zápas tak dospěl k remízovému konci.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Dá se říci, že jsme měli zápas v první části pod kontrolou, ale nějak jsme nedokázali naše akce dotáhnout do úspěšného konce. Dali jsme jen jednu branku. Ve druhé části jsme už byli jalový, a hosté srovnali.

TJ Sokol Litultovice

Jan Tengler (kapitán): Byl to celkem vyrovnaný zápas. První šance jsme měli my, a pak už byla lepší Opava, která se ujala vedení. Ve druhé části jsme už byli lepší my, a podařilo se nám vyrovnat. Dokonce jsme mohli i vyrovnat.

Autor: Tomáš Holata