Další zápas bez vstřelené branky a bez bodu dostává Slavii pod tlak a hru o záchranu

03.09.2023

TJ Sokol Zlatníky - FK Slavia Opava     2:0 ( 2:0 )

branky: 9´  , 18´  Kavan

rozhodčí: Tvrdý - Moravec, Galvas

delegát: Němec

ŽK: 34´  Bláha Dominik, 87´  Bláha Martin - bez ŽK

Diváci: 50

Sestava Slavie: Honka - Škrobánek, Matějek, Henčl, Poštulka - Klimeš ( 66´  Binar ), Melecký, Hoblík ( 56´  Vrána ), Štencel ( 75´  Hanslik ) - Kratochvil ( 46´  Ryž ), Laník

Slávisté mají za sebou další nepovedené utkání. Sešívaní sice chtěli od první minuty být aktivní a začátek utkání tomu i nasvědčoval, inkasované branky sebevědomí Slavie opět nahlodaly. Už ve druhé minutě mohl Klimeš poslat své barvy do vedení, na hranici velkého vápna bohužel ke smůle slávistů netrefil prostor brány. O pár okamžiků později postupoval sám na Loserta Kratochvil, ale špatné rozhodnutí v zakončení opět bylo proti slávistické radosti. A o minutu později pomohl domácím barvám rozhodí na pomezí, když odmával ofsajd Kratochvilovi, který v postavení mimo hru rozhodně být nemohl. V sedmé minutě mohli Slávisté vést a zápas se mohl vyvíjet jinak než tomu následně bylo. V 9. minutě jsme darovali domácímu družstvu gól. Poštulka na pravé straně váhal s rozehrávkou, ukopl si míč, a v následném souboji 3na1 naši hráči nemluvili a nakonec jeden bránící hráč ve skluzu zahrál míč před prázdnou bránu a Kavan poslal Zlatníky do vedení. Naši hráči i nadále se snažili hrát aktivně a získávali střed hřiště, bohužel v následných kombinacích jsme byli pomalí a vymýšleli jsme uspěchané situace, ze kterých jsme nemohli být nebezpeční. A tak přišel trest. V 18. minutě jsme opět inkasovali po rohovém kopu, když jsme neuhlídali náběh na přední tyč a Kavan podruhé rozvlnil síť - 2:0. Po této brance na pár minut převzali iniciativu domácí hráči a kopali větší množství standardních situací, ze kterých už nic nevytěžili. Naopak my jsme mohli snížit po rohovém kopu, po odraženém míči jsme však místo důrazu v zakončení nechali odražený míč sebrat domácímu brankáři. I přes optickou převahu na míči jsme byli bezzubí a bezradní cokoliv vymyslet a zlatničtí, kteří jenom nakopávali dlouhé míče nevymysleli do konce první půle také nic.

Kdo si myslel, že druhý poločas to bude uragán za strany Slavie, musel být hodně zklamán. Hosté nebyli schopni hru zrychlit a vše bylo strašně pomalé. Náznaky šancí navíc svou lehkovážností spolehlivě zahazovali. V 55.minutě ze strany postupoval Ryž vápnem, před branou měl dva Slávisty úplně volné, Ryž však tak dlouho otálel s nahrávkou až následně vracející se domácí obránce mohl situaci odvrátit na rohový kop. V 59.minutě po kombinační akce z levé strany se dostává míč na Laníka na pravé stráně vápna, ten místo možnosti jít sám na Loserta volí těžkou střelu, domácí brankář předvádí skvělý zákrok a vyráží míč na rohový kop. V 60. minutě to byla poslední střela Slavie na branku v utkání ! I když jsme se snažili tlačit a kombinačně se prosadit, tak jsme svou nekvalitou o tyto možnosti přicházeli. Zdramatizovat utkání jsme mohli v 72. minutě. Ve středu hřiště jsme získali presingem míč, Laník postupoval v přečíslení středem hřiště 3na1 a místo nahrávky na volného Henčla, který mohl jít sám na bránu, volí míč na lajnu, přesněji do autu. Na konci utkání jsme v 90. a 93. mohli poděkovat ještě Honkovi, že chytil dvě dobré příležitosti domácích a zabránil tak debaklu.

Hodnocení trenéra Fišera:

Nezbývá mi než se jenom opakovat. Dopřáváme soupeřům vstřelit jednoduché branky a sami se strašně nadřeme, abychom si nějakou šanci vytvořili. Zatím v každém zápase chce soupeř více než my, má větší vůli po vítězství. Nám takový nějaký "drive" chybí. Jsme strašně pomalí v přechodu do útočné fáze, vše nám strašně trvá a když už jsme v nadějné rozehrané situaci, tak si to sami pokazíme svou nekázní a netrpělivostí nebo špatným převzetí míče či jeho špatným zpracování. Dnes mne navíc hodně zklamali střídající hráči, kteří i když přišli čerství na hřiště tak neběhali a nebojovali, velký rozdíl oproti minulému týdne, kdy střídající hráči naši hru oživli a pomohli nám. Teď  hlavně doufám, aby střídající Hoblík byl v pořádku a neměl problém s kolenem, to by pro nás byla obrovská ztráta.

Gratuluji soupeři ke třem bodům, svou větší touhou po vítězství si dnes body zasloužil více než my.