TJ Slávia Malé Hoštice - FK Slavia Opava    2:0 (2:0)

Rozhodčí: Yeghiazaryan Vachik - Porubek Václav, Minich Marian

Delegát svazu: Petroš Radim

ŽK: domácí bez ŽK - 64´  Henčl

ČK: 70´  Schrom ( MH )

Sestava FK Slavia Opava: Honka - Škrobánek, Schneider, Matějek, Pavlíček - Melecký, Klimeš (75´  Poštulka), Henčl, Hanslík Jakub (67´  Vrána) - Ryž (60´ Kratochvil), Prchala (60´  Hanslík Matěj).

V derby zápase přivítaly Malé Hoštice naši Slavii. Začátek utkání jsme začali aktivně a úvodní desetiminutovka nás zřejmě uspokojila, jelikož se nezdálo, že bychom měli přijít o svou neporazitelnost v posledních utkáních. Bohužel naše hra na míči měla problém, že jsme si neuměli vyhovět v útočné fázi a díky tomu se poté do hry dostalo domácí mužstvo, vyjma střeleckého pokusu ze střední vzdálenosti od Henčla, kdy domácí brankář měl nečekaně hodně potíží. Po deseti minutách se v závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval Adamčík, který vystřelil do připraveného Honky. Za dvě minuty střelu Šafarčíka bravurně vyrazil gólman Honka. Ve 22. minutě nabil Šafarčík pro Watzlawika, který Honkovi nedal žádnou šanci – 1:0. Za čtyři minuty střela Greška skončila po teči v autu. Teprve teď se probudila i Opava, ale hlavičku Henčla vyhlavičkoval domácí obránce do bezpečí. Po půl hodině hry vytěsnil střelu Suchánka brankář Honka na rohový kop. Ve 33. minutě nahrál Watzlawik mezi dva obránce Adamčíkovi, který se nemýlil – 2:0. V závěru prvního poločasu mohl snížit opavský Prchala, který ale nastřelil pouze v úniku 3na1 brankáře Exnera.

V úvodu druhé půle jsme mohli snížit po standardce Meleckého, bohužel Prchala se ve své stoprocentní šanci zachoval zbrkle, kdy místo zpracování na malém vápně volil variantu z první a promáchl. Dvacet minut před koncem byl vyloučen domácí Schrom. V závěru zápasu orazítkoval hostující Poštulka tyčku domácí svatyně. Když potom domácí přežili standardku hostů, mohli se radovat ze tří zasloužených bodů.

Ohlasy k zápasu

TJ Slavia Malé Hoštice

Petr Vala (vedoucí týmu): Dneska jsem strašně šťastný, že se nám doma podařilo zvítězit. Minerva působila ospalým dojmem, než nás rozhodčí poslal do deseti. Pak hrozily ze standardek, které jsme zkušeně ubránili. Hráči odvedli dnes super výkon.

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Prohráli jsme 2:0. Na zápas ve kterém už o nic nešlo, jsme se nedokázali připravit. V prvním poločase jsme jako kdyby na hřišti vůbec nebyli a nedostali se vůbec do hry. Byli jsme jako diváci, kteří si nezaplatili vstupné a nedostali se do utkání. Ve druhém poločase to bylo o něco lepší. Soupeř vyhrál zaslouženě, my jsme hráli moc profesorsky.

Autor: Tomáš Holata, FK Slavia Opava