muži:

20.kolo, 28.4. 16:30 Okresní přebor

Služovice -Slavia Opava  1:3 (1:0)

Slavia veze tři body ze Služovic!

I když první poločas nevypadal pro sešívané vůbec dobře , naši borci zápas dokázali otočit. Nejprve vyrovnal Kavan s penalty a nadělil si tak hezký narozeninový dárek.
Deset minut před koncem ,se rozhodovalo. Slávisté nebyli smíření s remízou a tak vyvinuli tlak na soupeře. Dvěma trefami zápas dokonali.
Služovice - Slavia 1:3 (1:0)

TJ Sokol Služovice

Petr Pardy (vedoucí týmu): Dneska jsme si prohrát nezasloužili, bohužel jsme neproměnili šance v 1 poločase. Mělo to být 3:0 a mohl být klid. Ve druhém hosté přidali, ale na koně je posadila hodně sporně nařízená penalta. Poté jsme udělali v obraně 2 hrubé chyby a bylo hotovo.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Udělali jsme změny v sestavě, ale v prvním poločase to nepomohlo a my jsme hráli, tak jak v minulém zápase. Služovice asi byly lepší a klidně mohly vést i vyšším rozdílem. Ve druhé části jsme zjednodušili hru, a začali si vytvářet šance, ale až do penalty to bylo upracované. Pak jsme vyrovnali a my pak opanovali hru a měli pět a šest šancí a dali jsme z nich dva góly.

16. T. Borecki - 62. P. Kavan (p.) , 79. J. Mecner , 82. F. Mužík 16

Opava třemi góly v závěrečné půlhodině skóre otočila.

Služovice vedly

V neděli si pozvaly Služovice na svůj trávník mužstvo ze Slavie Opava. V první části zahrozila Opava jen zkraje poločasu, když hlavička Šustaka mířila jen do gólmana Vojtěcha Kremsera, který musel opět zaskakovat místo tradičního brankáře. Pak už byly nebezpečné jen Služovice. Pokusy Lasáka a Vladana Cimingy zatím přesně nezamířily. Domácí eskadra se ujala vedení po čtvrthodině hry, když Číp poslal míč na Vladana Cimingu, jehož centr našel Borekeho, který hlavou zatloukl balon do kasy - 1:0. Pak ještě Vladan Ciminga obstřelil brankáře i s bránou. Číp zbytečně centroval místo střely a v závěru poločasu trefil Borecki z otočky jen brankáře Lorenze.

Opava otočila skóre

Ve druhém poločase hosté z Opavy zjednodušili hru, ale v první čtvrthodině řešili své šance příliš složitě a nic z toho nebylo. Hostům se podařilo srovnat skóre až po hodině hry, když byl ve vápně faulován Vašek a míč si k exekuci penalty postavil Kavan a nedal gólmanovi Vojtěchu Kresmerovi žádnou šanci - 1:1. Služovice mohly hned vzápětí jít do vedení, ale Trunčík si míč ukopl. Deset minut před koncem otočil skóre ve prospěch Opavy střídající dorostenec Mecner, který s chladnou hlavou zakončil samostatný nájezd střelou k tyči - 1:2. Definitivní podobu výsledku dal v 82. minutě po centru Šustaka hlavou s přispěním tyče Mužík - 1:3. V závěru ještě opavský Mužík orazítkoval břevno a Maisel zamířil vedle. A na druhé straně hlavičkoval vedle Nowický. Opava už pak tři body udržela.

Služovice příští kolo jedou do Vřesiny. Slavia Opava přivítá Hlavnici.

Starší i mladší žáci na vítězné vlně !

Dopoledne patřilo tradičně utkání žáků. Starší zvítězili nad Hlučínem" B" 8:1 a mladší žáci zdolali svého soupeře 9:3.

Slavia Opava "B" - Slavkov   3:3 (2:1)

Starší přípravka v dnešním deštivém odpoledni remizovala se Slavkovem. Díky skvělým zákrokům našeho brankáře, skončilo utkání 3:3