Hlavnice - Slavia

16.04.2023

ilustrativní foto

Slávisté po poločase vedli o jednu branku. Ve druhém přidali další tři góly a zaslouženě vyhráli.

Opava se ujala vedení

Hlavnice se v sobotu stala hostitelem opavské Slavie. Hlavnice se nadále potýká s rozsáhlou marodkou, která se odraží na jejich neutěšených výkonech. Slavia Opava z mnoha šancí, které měla v prvním poločase, využila pouze jednu. Už v šesté minutě si postavil míč k přímému kopu Maisel a ze třiceti metrů poslal míč bravurně do domácí brány – 0:1. Další šance hostů během prvního poločasu postupně zazdili Mantey, Štencel, Maisel, Ryž. Domácí si vypracovali šanci pouze Lodňánkem, ale ta také neskončila v brance. Lodňánek se navíc pak zranil a na hře domácích to potom bylo vidět. Ve zbytku první půle se už nic nestalo.

Opava svůj náskon navýšila

Další branky začaly padat až po pauze. V 52. minutě domácí obránce nešťastně namazal balon Manteyovi, který s přehledem pokořil domácího brankáře Steinera – 0:2. Domácí pak mohli snížit Kavánem, ale ten v dobré pozici přestřelil opavskou branku. Hlavnici pak žalay docházet síly a hosté toho využili k navýšení svého náskoku. Další branku přidal dvacet minut před koncem Štencel, jehož tvrdá střela skončila přesně u tyče hlavnické branky – 0:3. Třináct minut před koncem pak uzavřel účet zápasu po milimetrové nahrávce Maisela Henčl, který zkušeně překonal brankáře Steinera – 0:4. Vedení pak ještě mohla Opava navýšit, když střídající hrající trenér Kratochvíl krásně namazal Prchalovi, jehož pěknou střelou s námahou vytáhl mimo tři tyče brankář Steiner. Opava si pak už zkušeně výhru pohlídala.

Hlavnice v příštím kole zajíždí do Vítkova. Opava bude hostit Slavkov.

Ohlasy k zápasu:

Družba Hlavnice

David Nowický (trenér): Řekl bych, že do 65. minuty to byl vyrovnaný zápas, pak jsme dostali druhou branku a bylo po nás. Prostě nedáme branku a o tom je.

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (trenér): V prvním poločase jsme měli plno šancí, ale padla nám tam jen jedna. Ve druhé už to začalo padat a my jsme přidali další tři branky a zaslouženě vyhráli.
Autor: Tomáš Holata