I přes nevýrazný první poločas si připisujeme v přípravě druhé vítězství

17.02.2024

FK Slavia Opava – Kovohutě Břidličná B 5:3 (2:3)

Branky: 1´, 24´ (p) Prchala, 53´, 63´ Laník, 59´ Matějek – 2´  Kameník, 5´´  Moják, 13´  Marcineanu

Rozhodčí: Ševčík Jan

Sestava Slavia Opava 1. poločas:

Honka – Schneider, Říčný, Matějek, Pavlíček – Škrobánek, Henčl, Žižka, Štencel – Laník, Prchala (38´ Hanslík Jakub )

.

Sestava Slavia Opava 2. poločas:

Honka – Rádek, Říčný, Henčl, Pavlíček – Škrobánek ( 65´ Schneider ), Kratochvil, Henčl ( 71´ Žižka ), Hanslík Jakub – Laník ( 68´ Štencel ), Hanslík Matěj ( 84´ Prchala ).

Hodnocení utkání trenéra Slavie Dalibora Fišera:

Dnešní utkání nám přineslo to, co jsme nechtěli. Našim cílem bylo vnutit soupeři náš styl hry, místo toho jsme se v prvním poločase přizpůsobili hře soupeře. Byli jsme málo agresivní, pomalí a nepřinutili jsme se k náročné fyzické hře, proto jsme byli u hodně situací pozdě, z čehož pramenilo spoustu chyb. To, co nás trápilo celý podzim, přišlo i dnes. Soupeř nás vyškolil při standardkách. Tři standardní situace a tři inkasované branky. Navíc i další situace se opakovala, vstřelili jsme rychlý gól, ale během pár okamžiků prohráváme. A do třetice, spousta nevyužitých šancí. Zase na druhou stranu je nutné říci, že jsme za dva zápasy vstřelili deset branek, za což sem rád, i když se jedná pouze o přípravu. Vezměme, že na podzim bylo spoustu utkání, kde jsme měli velké množství šancí a nedali jsme branky. V tom můžeme vidět posun. Do začátku jarní části nám zbývá ještě pět týdnů, tak doufám, že se poučíme z dnešního dne a budeme se snažit, aby se dnešní první poločas neopakoval. Za týden v sobotu v Chlebičově proti Hradci nad Moravicí od 16:15 hodin snad předvedeme koncentrovanější výkon obohacený vyšší kvalitou, na kterou určitě máme dispozice.

Hodnocení utkání trenéra Břidličné Martina Čecháka:

Dnes jsme odjeli do Opavy ve velice slátané sestavě. Slavie byla od začátku lepším a aktivnějším týmem. Ale jak už to bývá, soupeř hrál a my jsme dávali góly. První dva góly jsme Slavii darovali. Nám vycházeli standardní situace. Všechny góly jsme dali po těchto herních situacích. V druhém poločase nám docházeli sily a domácí zaslouženě zápas obrátili ve svůj prospěch.