Jak vypadaly fotbalové kempy na Slavii?

24.08.2023

Poslední dva týdny se na hřištích FK Slavia Opava nesly v kempovém duchu. Nejenom malý Slávisti, ale rovněž hráči z jiných klubů opavského okresu se dennodenně shromažďovali v areálu, aby zdokonalovali své fotbalové dovednosti a při tom si užili i spoustu zábavy. 

Na programu byli hned dva turnusy, které se velmi rychle zaplnili. Celkově se napříč čtrnácti dny vystřídalo na Slavii 48 dětí a nebýt kapacita naplněna, bylo by jich i více.

Na děti čekali denně tří tréninkové jednotky plné fotbalu, zábavy, soutěží, ale rovněž také zdokonalovacích cvičení. V přestávkách měli děti zařízené dvě svačiny a plnohodnotný oběd. Kromě stravy však na děti čekalo hned několik překvapení.

Jedním z nich bylo nahlédnutí na trénink druholigového celku SFC Opava. Děti tak měli možnost nasát atmosféru profesionálního prostředí, okoukat tréninkové metody a samozřejmě se potkat se svými idoly. Na závěr samozřejmě nesměla chybět ani autogramiáda.

To však nebylo všechno. Na děti totiž čekala také fotbalové olympiáda, kvízy a závěrečný turnaj. Nesměli chybět však ani známé opavské tváře. Dětem nahráli vzkazy opavští odchovanci jako Libor Kozák či Jakub Janetzký. Závěrem děti obdrželi diplomy s medailemi a dalšími drobnostmi.

"Maximální spokojenost s organizací a hlavně s trenéry, jak vše zařídili. Kemp byl super a oba moji synové byli maximálně spokojení. Kluci chtěli ať kemp pokračuje dál. Dobrá práce. Děkujeme," napsal jeden z rodičů.

"Skvělá organizace, atmosféra a velké nadšení. Trenéři se klukům perfektně a kamarádsky věnovali. Pokud bude kemp i příští rok, budeme se těšit. I nám, co jsme dojížděli, to stálo za to," dodala maminka jednoho z účastníků.