Víkendová utkání : Muži,Dorost,Žáci

20.10.2018

Muži:

Slavie potvrdila roli favorita

V Jakartovicích dokázali porazit domácí ,vysoko 1:4. Souboj druhého a prvního v tabulce okresního přeboru, tak potvrdil jejich postavení.
Výborně hoši!! ⚽😉

Jakartovice - Slavia  1:4 (0:1)

Slavia se ujala vedení na konci poločasu, a to pak ještě stvrdila ve druhé půli.

Minerva i v Jakartovicích potvrdila svou letošní dominanci. V první šanci se objevily Jakartovice, když centr Heinzkeho si zpracoval Sváček, a jeho razantní střela skončila na boční síti opavské svatyně. Po dvaceti minutách začínala Opava přejímat taktovku. Hodně nebezpečni byli hosté z rohových kopů a standardních situacích, které zahrával zkušený Kavan. Nebezpěčně pak zahrozil opavský Postřimovský, ale trefil jen gólmana Janecha. Opava se ujala vedení až na sklonku prvního poločasu, když jeden z mnoha rohů Kavana přistál na hlavě Henčla, který nedal Janechovi žádnou šanci - 0:1.

Slavia náskok navýšila

Na počátku druhé půle byl vyloučen hostující Henčl, ale paradoxně to Opavě pomohlo, protože se zatáhla do obrany a hrozila ze smrticích brejků. Hned o minutu později vyslal Ryž do vápna Mařádka, který podél Janecha navýšil skóre - 0:2. V 64. minutě využil zaváhání domácího obránce s brankářem Ryž, který vysokým lobem s přispěním tyče dostal balon do kasy - 0:3. Jakartovice snížily o čtyři minuty později, když po pasu Heinzkého využil špatné komunikace brankáře se stoperem Sváček - 1:3. V 5. minutě zazdil samostatný nájezd Ryž, když mířil úplně vedle. V samém závěru po vyloučení domácího snajpra Urbana přidala Opava ještě čtvrtou branku, když samostatný únik využil prostřelením Janecha Ryž - 1:4.

Ohlasy k zápasu

FK Jakartovice

Josef Martinka (trenér): Dneska bych řekl, že jsme odehráli lepší zápas než minule, ale srážejí nás chyby. V první dvacetiminutovce jsme byli lepší, pak Opava začla hru vyrovnávat, a hrozila z mnoha rohů a standardních situací a na konci poločasu se hosté ujali vedení. Druhá půle se nám ale vůbec nevyvedla a my jsme dovolili Opavě náskok navýšit.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Chtěli jsme hrát jednoduše, sbírat odražené balóny a hrozit ze standardek, což se nám dařilo. Na konci poločasu jsme se ujali po rohovém kopu vedení. Ve druhém po vyloučení našeho hráče jsme se stáhli do hlubokého bloku a vyráželi k brejkům, které se nám dařili.
Autor: Tomáš Holata

Dorosty:

st dorost-    Těrlicko - Slavia  2:2(2:0)

ml. dorost -  Těrlicko - Slavia 4:1(3:1)

Žáci:  Slavia - V.Polom

Zápas starších žáků : 5:0(2:0)

Vstup do zápasu byl našich borců parádní. Defakto rozhodli zápas v prvních 10 minutách. Kdy slavia vedla už 2:0. Druhý poločas, především posledních 15 minut , se Polom odevzdala . Kluci spustili kanonádu a zápas skončil 5:0.
Gratulujeme borcům k vítězství!

zápas mladších žáků : 2:2 (2:0)

Podzimní chladný den ,nabídl na Minervě , utkání mladších žáků. Ovšem na hřišti bylo horko. To když domácí vedli o poločase 2-0 a soupeř skóre dotahoval.

Ve druhé půli naši borci nedokázali soupeře odstavovat od míče. Polom se dostávala do akcí , z čehož dvě skončili gólem. Oba celky se tak rozešli smírně 2:2.