Krásné Loučky - Slavia

13.05.2023

4:1 ( 1:1 )

Nerozhodný poločas

Krásné Loučky přivítaly ve svém sobotním zápase mužstvo z Opavy. Hostující družina přijela v okleštěné sestavě a dokonce musela dát do branky Valíka, který je hráčem z pole. Loučky začaly náporem. Střelu Juchelky vyrazil ale Valík na rohový kop. Brankář Valík se zaskvěl i při standardce Ondry. Opava ale i v okleštěné sestavě bojovala a domácí zaskočila ve 20. minutě domácí fotbalisty, když Hoblík vybojoval zcela ztracený balon, předal ho Schneiderovi, který střílel do tyčky, a ve skrumáži pak nadvakrát dopravil míč do sítě Štencel – 0:1. Po půlhodině hry pak byl faulován deset minut před koncem prvního poločasu před opavským pokutovým územím Juřina. Standardka Ondry pak propadla až ke Slanému, který hlavou v pádu dopravil balon do sítě – 1:1. Opava se pak mohla dostat znovu do vedení po šanci Ryže, ale ten nedokázal dostat balon do sítě. Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem.

Loučky třemi góly rozhodly

I ve druhém poločase Opava na začátku kousala. V 58. minutě se do šance dostal hrající trenér Kratochvíl, ale nastřelil pouze nohy brankáře brankáře Hradila. Rozhodujícím okamžikem zápasu se ukázal příchod zkušeného domácího Fiuráška, který začal výborně rozdávat balony a převážil misky vah na domácí stranu. Po hodině hry po autu Lukáše Pelly protečoval hlavou Mohyla nadýchaný balon střídajícího Fiuráška k Juchelkovi, který po několika zápasech protrhl střeleckou smůlu – 2:1. V 72. minutě pak Fiurášek prodloužil míč na Juchelku, který nechytatelnou bombou poslal míč pod břevno – 3:1. Zápas se tím definitivně zlomil. Juchelka pak odmítl možnost uzavřit hattrick. Čtvrthodinu před koncem utkání pak Mohyla dal dobrý balon Juřinovi, jenž placírkou nedal brankáři Valíkovi šanci – 4:1. Pak se se do dvou šancí dostal Chlopčík. Nejdřívě mu namazal před prázdnou brankou Juřina, ale Chlopčík přestřelil. Podruhé chtěl akci vyšperkovat přihrávkou na protihráče, zde mu míč vystihla hostující obrana. I Opava mohla skóre korigovat, ale Maisel šanci neporměnil. Nepodařil se ani únik Štencela, který si dokonce obehrál brankáře Hradila, ale dal si balo daleko od nohy a už nedokázal správně zakončit. Loučky si připsaly další tři body.

Krásné Loučky jedou příští zápas do Velkých Hoštic. Opava bude hrát ve Vítkově.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Krásné Loučky

Miroslav Pella (vedoucí týmu): Výsledek vypadá jednoznačně, ale průběh tak jednoznačný nebyl. Začáte byl v naší režii, ale hosté nás zaskočili vedoucí brankou. Do poločasu jsme naštěstí vyrovnali ze standardní situace. Ve druhé části nám hodně pomohl příchod Fiuráškka, který svými zkušenosti hru oživil a postupně svými nahrávkami na dva góly soupeře zlomil. Pak jsme ještě dali čtvrtou branku a v pohodě to dohráli.

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (hrající trenér): V prvním poločase jsme domácí zaskočili bojovností a důrazem. Dokonce jsme se ujali vedení. Pak jsme bohuzel dostali vyrovnávací branku. I tak jsme hráli dál svou hru. Ve druhé části se nám zranil Henčl, a my jsme polevili, a domácí toho využili a začalo jim to tam padat.
Autor: Tomáš Holata