Březová - Slavia

03.11.2018

Slavie v dnešním zápase v Březové , remizovala 1-1. Ve 35 minutě zajistil bod Slavii Daniel Kowalski .

Březová vedla, ale Minerva do pauzy srovnala skóre. Ve druhé půli se už nic nestalo.

Vyrovnaný poločas

Březová dostala minulé kolo výpras od Stěbořic a napravit reputaci si chtěla v posledním zápase doma. Úkol měla těžký, protože proti ní stál vedoucí celek přeboru z Opavy. V prvním dějství dění na hřišti ovládala Slavia. Přesto to byla domácí letka, která se po čtvrthodině hry ujala vedení, když nákop od Šustka propadl za obranu na Lodňánka, který bodlem umístil míč na zadní tyč - 1:0. To bylo za celý první poločas z domácí strany vše. Minerva zabrala, ale příležitosti Postřimovského s Mařádkem ke gólu nevedly. Opava se dočkala vyrovnání deset minut před pauzou, když centr Hoblíka zavěsil zkušeně hlavou do kasy střídající Kowalski - 1:1. Ve zbytku první půle se už nic nestalo a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhé části byla Opava nadále opticky více na balóně. Jjeí snaha končila před vápnem. Nejvice domácím hrozila ze standardních situací. Větší šance na připsání tří bodů ale měla Březová, která hrozila ze smrticích brejků. Drbat na hlavě se postupně museli Lodňánek, Šustek a Tomáš Křenek, kteří selhali sami před gólmanem Lorenzem. Lodňánek s Tomášem Křenkem nenašli na kluzkém terénu ten správný směr.. Šustkovi v poslendí chvíli zablokoval sřelu hostující obránce. Opava pak ale mohla zasadit domácím smrtící úder v poslední minutě, ale Kowalski ve skluzu minul odkrytou branku. Zápas tak dospěl k remízovému konci. Opava po podzimu vládne tabulce. Březovou čeká horké jaro.

Ohlasy k zápasu

TJ Vítěz Březová

David Řehulka (hráč): Opava byla opticky lepším týmem. My jsme v prvním poločase kromě gólu nic neměli. Ve druhé nadále byla Opava opticky lepší, ale šance jsme měli my, bohužel jsme tři naše brejky nedali.Nakonec se doklopýtalo k remíze. Čeká nás těžké jaro.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): V prvním poločase jsme měli převahu, ale šance jsme nedokázali buď zakončit, nebo nám chyběla finální fáze. Ve druhém jsme sice byli nadále lepší, ale Březová hrozila z brejků, při kterých při nás stáli všichni svatí.
Autor: Tomáš Holata