09.06.2019

9. 6. 2019 16:00  PŘEBOR MUŽI

FK NOVA Vávrovice  -  FK SLAVIA Opava

1:3(0:1)

Za krásného počasí se dnes odehrál, mezi místní Novou Vávrovice a Slavií, zápas o důležité body.
V zápase nebylo nouze o góly ani o fanoušky. Slavie byla podporována několika desítky svými fans. Už po prvním poločase vedli slávisté 0:1. To se parádní střelou z trestňáku trefil J.Ihnatišin.
Pojistka tři bodů přišla až ve druhém dějství a to v 68 a 78 minutě.
Nova už výsledek kosmeticky upravila na stav 1:3.
Zaslouženě tak červeno bílí zvítězili. Gratulace !

65 diváků | Rozhodčí: Pavelek Karel, Migota Tomáš, Hladík Miroslav

STŘELCI: 86. Lichovník Jakub - 34. Ihnatišin Jakub, 68. Mužík Filip, 78. Šimeček Vojtěch

napsali o nás:

Slavia po výhře ve Vávrovicích nadále kráčí za svým postupovým snem. Naopak Vávrovice na jaře poprvé padly. V první části byla lepším týmem hostující Slavia. Po čtvrthodině hry napřáhl z dálky Štencel, ale jeho střelu mířící do šibenice vyškrábl domácí brankář Banetka na roh. Opava pak hrozila hlavně ze standardek a rohových kopů. Hosté šli do vedení po půlhodině hry, když byl dvacet pět metrů před brankou zastaven za cenu faulu Ihnatišín, a sám postižený zakroutil přímý kop s pomocí tyče do vávrovické branky - 0:1. Vávrovice pak zahrozily Jakubel Lichovníkem a Pchálkem, ale jejich akcím chyběla finální fáze.

Opava přidala další dvě branky, Vávrovice jen snížily

Ve druhé části Opava ještě přidala. Navíc Vávrovice dokonale vymazala stoperská dvojice Tůma a Šimeček. Opavské šance zahodili nejdříve Mužík a po něm Ihnatišin. V 68. minutě se krásně po lajně uvolnil Ihnatišin a vnikl do vápna, jeho střelu z úhlu vyrazil brankář Banetka jen na kopačky Mužíka, a ten už neměl problém míč dopravit do sítě - 0:2. O deset minut později poslal přímák Kavana Ihnatišin patou do tyčky a Šimeček hlavou doklepl míč do brány - 0:3. Vávrovice se už jen pak zmohly na kosmetickou úpravu výsledku, když Jakub Lichovník poslal přímý volný kop krásně po vinkl - 1:3. Opava už pak výhru v klidu udržela.

Vávrovice jedou do Vřesiny. Opava doma přivítá Březovou.

Ohlasy k zápasu

FK NOVA Vávrovice

Zdeněk Richlý (trenér): Z naší strany to nebyla žádná sláva. V první půli se to přelévalo z jedné strany na druhou a Minerva šla do vedení. Pak přidala ve druhém dvě branky a nám pak nějak došly síly. V závěru jsme jen korigovali. Musím pochválit výkon rozhodčích.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Vávrovice chytily na jaře formu, a byl to těžký soupeř. Hřiště nebylo v ideálním stavu, tak jsme museli zjednodušit hru. V první půli jsme byli o něco lepší a ujali jsme se vedení. Ve druhé půli jsme zvýšili na kvalitě, a navíc nám skvěle pracovala stoperská dvojice. Dokázali jsme skóre navýšit, Domácí už pak jen snížili.
Autor: Tomáš Holata