Divoká výhra A týmu

18.05.2024

FK Slavia Opava - TJ Lichnov     9:0 (7:0)

sobota 18.5. - 17:00

Branky: 6´  Štencel, 12´´ , 65´´  Žižka, 21´ , 32´ , 41´ , 45´  Henčl, 25´  Pavlíček, 87´  Prchala

Rozhodčí: Hrdina Lukáš - Hrňa Petr, laik - třetí rozhodčí není delegován

Sestava Slavia Opava: Čelůstka - Škrobánek, Schneider, Matějek, Pavlíček - Hoblík (58´  Hanslík Jakub), Žižka, Klimeš (58´  Kratochvil), Melecký - Henčl (58´  Hanslík Matěj), Štencel (30´  Prchala)

V dalším kole jsme na svém trávníku přivítali mužstvo z Lichova. Našemu soupeři jsme měli, co vracet, jelikož na podzim jsme v Lichnově prohráli vysoko 4:0.

Celý zápas jsme dnes odehráli proti soupeři, který hrál oslabený o jednoho hráče, a náležitě jsme toho využili. Hned po šesti minutách vyslal Pavlíček do běhu Štencela, kterého stíhal hostující obránce, Štencel si zkušeně zasekl míč a střelou k tyči otevřel účet utkání – 1:0. Za šest minut přistál centr Meleckého z pravé strany na hlavě Žižky, na jehož pokus byl brankář Moškoř krátký – 2:0. Po dvaceti minutách pak dlouhý aut z levé strany prodloužil Hoblík na Henčla, který byl z blízka nekompromisní – 3:0. Za čtyři minuty odcentroval do pokutového území míč Štencel, ten se následně dostal Pavlíčkovi, jehož tvrdou střelu tečoval do vlastní sítě Fadrný – 4:0. Ve 32. minutě pak Žižka namazal balon přesně Henčlovi, který se prosmýkl do vápna a pohodlně zavěsil – 5:0. Čtyři minuty před přestávkou pak skákavou střelu Meleckého s námahou vyrazil Moškoř před sebe a pohotový Henčl pak vrátil balon do sítě – 6:0. V závěru prvního poločasu nepřesnou střelu Prchaly umístil do brány Henčl – 7:0. Kromě sedmi branek Opava nevyužila spoustu dalších dobrých situací.

Opava svůj náskok navýšila

Ve druhém poločase se domácí brankostroj zasekl. Hned v úvodu poločasu z poloviny hřiště orazítkoval břevno domácí brány Fadrný. V 65. minutě napřáhl Žižka asi z třiceti metrů a míč skončil přesně u tyče – 8:0. Za tři minuty pak střelu Fadrného vyrazil na roh gólman Čelůstka. V samém závěru zápasu nenápadnou střelou zpoza šestnáctky uzavřel účet utkání Prchala – 9:0. Rozhodčí pak hned ukončil zápas.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Není co hodnotit. Pochválil bych soupeře, že se na to i v deseti nevykašlal. Vyhráli jsme. Je to šestý zápas v řadě, který jsme neprohráli. Byl to test na derby proti Malým Hošticím.

TJ Sokol Lichnov

Ladislav Byrtus (vedoucí): Co k tomu říct. Někteří se na to vykašlali, někteří jsou zranění, takže jsme celý zápas hráli pouze o deseti.