Prohra ve znamení zbytečných faulů

06.04.2024

Krásné Loučky - FK Slavia Opava   3:0 (3:0¨)

sobota6.4. 

Branky: 26´, 35´ , 44´  (p) Juřina

Rozhodčí: Ševčík Jan - Mnich Marian, Barčík Antotnín

Delegát svazu: Bechný Petr

Sestava Slavia Opava: Čelůstka - Škrobánek, Hoblík, Matějek, Pavlíček (67´  Poštulka) - Melecký, Žižka, Klimeš (67´  Štencel), Henčl (84´  Prchala), Hanslík Jakub (46´  Vrána) - Laník (67´  Ryž)


Slávisté v dalším kole zajížděli k favoritovi do Krásných Louček. Náš tým zvolil defenzivní taktiku. První poločas byl dlouhou dobu nezáživný pro oko diváka. Naši hráči hráli z hlubokého boku a domácí překvapivě neuměli nic vymyslet krom nakopávaných míčů, což mohlo být naší výhodou, bohužel jsme pokazili spoustu brejků hned v jejich začátku. Nakopávané míče jsme postupem času měli problém odvracet a po jednom z těchto nákopů jsme faulovali před pokutovým územím. Následný přímý kop úžasně proměnil domácí Juřina. O pár minut později opět po zbytečném faulu Juřina třefil z přímého kopu pravou spojnici slávistické brány. V 35. minutě byl faulován po nákopu Hoblík, který naštěstí stihl uhnout hlavou, ale i tak to odnesl ošklivým šrámem pravé nohy. Místo faulu na našeho hráče, překvapivě chyboval rozhodčí Ševčík a odpískal přímý kop ve prospěch domácího týmu. Juřina  opět fantasticky trefil a domácí vedli o dvě branky. Poté jsme změnili rozestavení a až do konce utkání jsme na hřišti byli lepším týmem. V 37. minutě jsme se dostali před bránu domácího týmu, Laník ve velké šanci střílel pouze do místa, kde stál domácí brankář. Poté velkou šanci neproměnil Melecký a trefil břevno. V 44´  minutě jsme hrůzostrašně chybovali v rozehrávce a následně jsme faulovali a domácí Juřina proměnil pokutový kop. O dvě minuty později jsme mohli snížit z penalty, Žižka nechal vyniknout domácího brankáře, který skvěle vyrazil pokus našeho mladíky do tyče. 

Druhý poločas byl ve znamení naší snahy. Spoustů akcí jsme neuměli dohrát do finální akce. A když ano, tak ty největší jsme nepoměnili. Po našich chybách mohli domácí několikrát navýšit z brejků své vedení, ale to se naštěstí nestalo. Utkání skončilo možná až moc krutě pro naše barvy o tři branky.


Hodnocení trenéra Fišera:

Dnešní prohra jde za mnou. Do utkání jsme vstoupili s cílem defenzivní taktiky, která podle průběhu utkání nebyla zapotřebí. Zvláště, když to není naším zvykem. A poté jsem na vývoj utkání reagoval příliš pozdě a změnu provedli až po druhé brance. Poté jsme byli o něco lepší než domácí. Ale naše stálá bolest v útočné fázi je k uzoufání a když k tomu přidáme hrubé chyby, tak jsou výsledky jaké jsou, což nepřispívá k dobré atmosféře v týmu. Kázeň některých hráčů je na zamyšlení, s kolegou Mařádkem budeme muset nad tímto popřemýšlet.