Konečně výhra !!!

09.09.2023

FK Slavia Opava - TJ Vítkov - 4:3 ( 2:2 )

branky: 5´  Hanslík, 33´ Laník, 73´ Schneider, 82´ Pavlíček - 1´ , 36´  Mikulenka, 56´  Hučík

rozhodčí: Sklepek - Jurygáček, Svoboda

delegát: Petroš Radim

ŽK: 35´  Henčl, 80´ Schneider - 43´  Dohnálek, 54´   Mikulenka, 59´  Mička, 63´  Prda

ČK: 67´  Dohnálek ( Vítkov )

Diváci: 101

Sestava Slavie: Pechník - Schneider, Matějek, Henčl, Pavlíček - Škrobánek, Klimeš, Melecký, Hanslík ( 73´  Poštulka ) - Laník ( 88´  Prchala ), Štencel ( 68´  Ryž ).

Je to doma, v pátém kole jsme zvítězili a připsali si první body v letošní sezóně. Snad už nyní z hráčů spadne nervozita a dostaví se další vítězství. Samotné utkání začalo špatně. Při naší rozehrávce se dostal míč přes celou šíři ke Schneiderovi, který chtěl hledat nahrávkou Klimeše, místo toho nahrál hostujícímu Mikulenkovi, který poslal pozdrav z 25-ti metrů novicovi ve slávistické brance Pechníkovi a hosté v 15 vteřině vedli – 0:1. Naše barvy rychlá branka nerozhodila, ihned jsme se snažili hrát a o malou chvíli později již bylo srovnáno. V 5. minutě jsme kostrbatě vykombinovali míč, Laník poslal do vápna vysoký oblouk a nabíhající Hanslík na dlouhou nohu v těžkém zakončení srovnal ranou pod břevno – 1:1. V 11. minutě jsme podnikli rychlý brejk po ose Laník, Štencel a zprava Škrobánek, bohužel posledně jmenovanému se nepovedlo správně odcentrovat a z nadějné šance nic nebylo. V 18. minutě mohli jít hosté do vedení. Vítkovští jednoduchým nákopem středem hřiště našli Mikulenku, který postupoval sám na bránu a vybíhajícího Pechníka přeloboval, naštěstí pro domácí pokus hostujícího špílmachra skončil mimo tyče. Ve dvacáté minutě získal napadáním míč Štencel, jeho zakončení bylo sraženo na rohový kop, z následného rohu zakončoval na přední tyči Laník a jen těsně minul bránu. O minutu později opět hosté lehce nakopli míč středem hřiště, a opět Mikulenka běží sám středem na bránu, nyní volí střelu z velkého vápna a Pechník jeho střelu vyráží na rohový kop. O tři minuty později zahrávají hosté další rohový kop, Henčl na vápně prohrává hlavičkový souboj a hostující hráč trefuje hlavou tyč. V 33. minutě vybojuje domácí Laník míč ve vápně hostí a následnou technickou střelou posílá naše barvy do vedení – 2:1. Naše vedení však opět je krátkého trvání, když je za dvě minuty srovnáno. Stalo se tak, když jsme se snažili kombinovat středem hřiště, kde ztrácíme díky nepřesností míč, soupeř opět středem nakopl míč dopředu, kde Henčl nezachytil náběh a následně při střetu s hostujícím hráčem Henčlovi píská rozhodčí faul. Nutno podotknout, že se o faul spíše nejednalo. Pískala se tak hodně diskutabilní penalta, kterou následně s klidem k levé tyči zakončil Mikulenka – 2:2. Následných deset minut nic zajímavého k vidění nebylo a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného výsledku.

Druhý poločas se naši hráči snažili zahájit aktivně, i přes plno nepřesností začali přicházet zajímavé situace, které jsme ve finální fázi nedokázali zužitkovat. V 54. minutě jsme vybojovali presingem míč, následně utekl po lajně Škrobánek, který našel ve vápně spoluhráče, který v otočce nastřelil hostujícího stopera, odražený míč si na velkém vápně našel Klimeš, který posílá na bránu hostí nádhernou střelu, hostující brankář s námahou vyráží střelu na rohový kop. I nadále se snažíme hrát dopředu, bohužel v 56. minutě opět prohráváme. Pechník špatně rozehrává malou domů a hostující Hučík střelou na zadní tyč opět posílá hosty do vedení – 2:3. I po této brance se neustále snažíme vymýšlet kombinace, ale nedaří se nám proniknout do koncovky. V 67´minutě se nám skvěle podaří vymyslet další kombinační průnik, Škrobánek obejde Dohnálka ve středu hřiště 28 metrů před bránu a ten po něm zezadu naskočí a povalí Škrobánka k zemi. Dohnálek dostává druhou žlutou kartu a musí předčasně pod sprchy. Vyrovnání se dočkáme za okamžik. V 73. minutě po akci Henčl, Ryž se dostává po nahrávce do vápna Schneider, který následnou střelou po zemi prostřeluje hostujícího brankáře a srovnává na 3:3. O tři minuty můžeme jít do vedení, po akci Melecký, Škrobánek druhý jmenovaný centruje do vápna, Ryž však hlavou zakončuje nad břevno. O minutu později centruje pro změnu po akci Škrobánek, Klimeš, Laník posledně jmenovaný, Ryž v gólové šanci zakončuje místo levou nahou pravou a netrefuje bránu. V 79. minutě Poštulka na útočné polovině vybojoval míč, následně nachází Škrobánka , ten sám ve vápně prováhal včasné zakončení a hostující obránce mu gólovou střelu zablokoval. Kýžené a vysněné branky se nakonec naši hráči dočkali v 81. minutě. Klimeš přihrává Poštolkovi, který se dostává do vápna, přetlačí jak hostující hráče tak hostujícího brankáře, následně se mu nepodaří míč protlačit do brány, ale hostující obránce na brankové čáře odkopuje míč pouze k levé tyči vlastní brány, kde míč posílá do sítě Pavlíček – VEDEME !!! – 4:3. Do konce utkání se snažíme výsledek uhlídat a vytvořili jsme si ještě dvě gólové šance, hlavně ta druhá v podání Laníka bylo stoprocentní, když šel sám ze strany na bránu, hostující brankář jej však vychytal. Je konec utkání a vyhráváme – body jsou DOMA !!!

Hodnocení trenéra Fišera:

Čekali jsme těžké utkání a to hlavně proto, že jsme již potřebovali vyhrát. Největším našim soupeřem je naše hlava a sebevědomí. To se projevilo i dnes. Na klucích je vidět, že si moc nevěříme a že chceme tak moc, že se nám vlastně nic nedaří a děláme spoustu laciných ztrát. Jsme strašně rád, že jsme ukázali dnes charakter a utkání zvládli i přesto jak složitě se pro nás utkání vyvíjelo. Pevně doufám, že vítězství nám pomůže. Věřím, že kluci si začnou více věřit a ukážeme všem, že patříme výše v tabulce než nyní jsme. Všem musím poděkovat, že jsme to jako jeden tým dnes zvládli.