Slavia - M. Hoštice

07.05.2023

Po bezbrankovém poločase dala Opava ve druhé části o jednu branku navíc a vyhrála.

Bezbrankový poločas

V derby přívítala opavská Slavia Slavii z Malých Hoštic. V prvním poločase se hrála bojovná kopaná, kdy zápas byl většinu doby vyrovnaný. V první velké příležitosti se po čtvrthodině hry objevla domácí družina, když centr Meleckého přistál na hlavě Henčla, ale míč do sítě nedoputoval. Ve 20. minutě pláchl po straně Režnar, ale jeho střelecký pokus skončil těsně vedle domácí branky. Ve 28. minutě se objevil v šanci domácí Mantey, ale hlavičkoval těsně vedle. Ve 33. minutě pak neprostřelil brankáře Vltavského ani Štencel. Poločas tak dospěl k bezbrankové remíze.

Opava dala o jednu branku navíc

Ve druhém poločase už začaly padat branky. Nejdříve alem prověřil brankáře Mrázka Adamčík. Mrízek ale jeho střelu s problémy zlikvidoval. V 62. minutě se do vedení dostala domácí družina, když Melecký vyslal do úniku Štencela, který svůj samostatný nájezd proměnil střelou k levé tyči – 1:0. Malé Hoštice vyrovnaly hned za dvě minuty, když rohový kop Režnara poslal tvrdou střelou k pravé tyči Šafarčík – 1:1. V 67. minutě mohl otočit zápas Wittek, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval brankář Mrázek. Klíčový okamžik zápasu pak přišel čtvrthodinu před koncem zápasu, když Ryž přesně nahrál na Štencela, který se podruhé v zápase nemýlil – 2:1. V závěru zápasu si pak už Opava dokázala tři body uhájit.

Opava jede příští týden do Krásných Louček. Malé Hoštice budou hostit Vítkov.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (trenér): Byl to takový nemastný neslaný výkon, i když jsme po většinu času byli lepším týmem. Jediné pozitivum je zisk tří bodů.

TJ Slavia Malé Hoštice

Petr Vala (vedoucí týmu): Darované tři body pro domácí, kteří využili z minima maximum. Musíme makat dále a čekat, že se karta obrátí.
Autor: Tomáš Holata