Slavia Opava - Litultovice 2:0

29.09.2018

Tři body zůstaly na Slavii. Dnešní utkání sešívaní s přehledem vyhráli. Litultovicím nedali šanci k jakékoliv zápletce.

Po gólech Šustáka a Ryže porazili Litultovice 2:0.

Opava šla do vedení

Ve svižném tempu se hrál zápas mezi vedoucí Opavou a Litultovicemi. Domácí zahrozili v prvním poločasu třikrát Mařádkem, který ale nenazul střelecké kopačky. Dokonce šel dvakrát úplně sám na brankáře Toporčáka, ale jednou ho přeloboval i z jeho bránou a podruhé ho Toporčák vychytal. Stejně se vedlo i kanonýru Mužíkovi, který nastřelil jen Toporčáka. Hosté odpověděli příležitostmi Raschky, který dostal přihrávku za obranu, ale placírkou se netrefil mezi tři tyče. Největší šanci spálil Drápal po centru Haase, když místo střely volil přihrávku na Fialu, který ale na nahrávku nedosáhl. Vedení se ujala Opava ve 24. minutě, když dlouhý aut přistál až u kopaček Šustaka, který se nerozpakoval a poslal míč přímo do šibenice - 1:0. Poločas tak skončil jednobrankovým náskokem Opavy.

Opava výhru pojistila až v závěru

Druhou půli začaly aktivněji Litultovice, které chtěly srovnat skóre. V největší jejich šanci se po přihrávce Tenglera ocitl Doležel, jehož střela jen o centimetry minula domácí bránu. Oba si o chvíli později role prohodili, a s úplně stejným výsledkem pro hosty. Minerva zase měla příležitost Mařádkem, který nedokázal dotlačil míč do kasy v chumlu hráčů v pokutovém území Litultovic. Opava přidala uklidňující branku až tři minuty před koncem, když se do brejku dostal Ryž, který procedil balon pod brankářem Toporčákem - 2:0. Opava si pak už v závěru dokázala svůj náskok v pohodě pohlídat a osamostatnit se na čele tabulky okresního přeboru.

OHLASY K ZÁPASU:

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Byl to otevřený fotbal, který nebyl moc kombinační, ale nebyl skoupý na šance. Ujali jsme se v první části vedení, které jsme pojistili na můj vkus až moc pozdě. Litultovice hlavně ve druhé půli hodně kousaly.

TJ Sokol Litultovice

Jan Tengler (kapitán): Výsledek 2:0 neodpovídá průběhu utkání, nicméně fotbal se hraje na góly a v nich byla Slavie produktivnější. Moc díky všem zúčastněným za bojovnou hru. Rozhodčího zdravím a doufám ve zlepšení jeho výkonů.

Autor: Tomáš Holata