13.10.2018

FK Slavia Opava - TJ Slavia Píšť

2:0 (0:0)

Muži Slavie dnes v 15:00 vyzvali Píšť.

Po poločasové remíze 0-0 otevřel skóre Petr Kavan. Bylo to v 61 minutě . Netrvalo dlouho , přesně čtyři minuty , kdy změnil stav utkání Mařádek . Stav 2-0. Další góly už nepadly , a Slavie tak zaslouženě naplno bodovala.
Gratulka !!⚽

Branky

61. P. Kavan , 65. L. Mařádek

Opava dala ve druhé půli během čtyř minut dva góly a tím si připsala tři body.

Bezbrankový poločas

V sobotu odpoledne změřili spoulu dva týmy, které mají v názvu Slavia. Konkrétně Opava s Píšti. Vedoucí Minerva se velmi dlouho trápila s Píští, která přijela pouze s jedenácti hráči a neměla možnost střídat. Opavě vázla kombinace, a v útoku moc nebezpečná nebyla. V prvním poločase zahrozila pouze hlavičkou Mužíka, která lízla břevno hostující svatyně a střelou Postřimovského z jednoho metru, která minula o kousek cílené zařízení. Píšť, která spíše vsadila na defenzívu se v první půli prezentovala pouze nepřesnou střelou kapitána Patrika Morice. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Opava zasadila dva gólové údery

Minerva se po pauze trošku zlepšila a do pokutuvého území hostů začali lítat centry, ale ty do branky ake ještě zatím nezamířily. Opava zlomila odpor hostů po hodině hry, když přímý kop Kavana asi z třiceti metrů zapadl šťastně do hostující klece - 1:0. O chvíli později po kombinaci na pravé straně se uvolnil Škrobánek a jeho střelu tečoval za bezmocného Harabiše Mařádek - 2:0. V poslední dvacetiminutovce zazdili ještě nadějné příležitosti střídající Hoblík, kterému v poslední chvíli odkopl do bezbepčí balon hostujíí zadák, a pak i Režnarem, jehož v nadějné pozici vytlačil píšťský obránce mimo střelecký úhel. Opava po výhře nadále kraluje okresnímu přeboru. Píšť zůstala nadále na osmi bodech.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Výhra se rodila velice těžce. Vůbec nám nešla kombinace a nedařilo se nám v útoku. V první půli jsme měli snad jen dvě šance. Ve druhé to bylo trošku lepší, a my jsme dali dvě branky. Píšť jsme skoro k ničemu nepustili.

TJ Slavia Píšť

Martin Rozhon (trenér): Byl to remízový zápas, ale dostali jsme hloupý gól a bylo po nás. Bohužel v jedenácti lidech jsme už pak neměli sílu na obrat. I druhý gól padl po naší chybě.
Autor: Tomáš Holata