Slavia - Spartak Budišov n. B

03.06.2023

Po vyrovnaném poločase, dala domácí družina ve druhé části rozhodující branku a vyhrála..

Nerozhodný poločas

Slavia Opava přivítala na svém hřišti v sobotu mužstvo z Budišova. Hrála se vyrovnaná partie, která skončila těsnou výhrou domácí družiny. Do první šance zápasu se dostala hostující ekipa, když Aleš Levák našel ve vápně svého bratra Eduarda, kterého skvěle vychytal gólman Vašek. První branku vsítila domácí Slavia po dvaceti minutách, když dostal Ryž míč na hranici ofsajdu a nadvakrát se mu podařilo propálit brankáře Matěje Němečka – 1:0. Budišovu se podařilo vyrovnat už za tři minuty, když si na rohový kop Černocha naběhl zcela volný Pražák a zavěsil míč do brány – 1:1. Ve 34. minutě si zopakoval samostatný nájezd domácí Ryž, ale tentokrát pálil těsně vedle. Pět minut před koncem poločasu opavský Štencel neprostřelil Matěje Němečka.

Slavia rozhodla

I ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie. V 55. minutě skončila šance Štencela na tyčce hostující branky. V 67. minutě vychytal hostujícího. Pražáka fantastickým výkonem bývalý ligový brankář Vašek. Za tři minuty se zjevil v šanci domácí Melecký, ale nedokázal dopravit balon do sítě. Rozhodující okamžik zápasu přišel čtvrthodinu před koncem, kdy se odražený balon dostal k Henčlovi, který umístil balon přesně k tyči – 2:1. Kaňkou na zápase pak bylo v 76. minutě zranění domácího kapitána Matějka, který si rozbil hlavu. Opava si pak už v závěru důležité tři body vzít nenechala.

Opava hraje příští kolo v Lichnově.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (trenér): Zápas byl vcelku vyrovnaný. Šance byly na obou stranách. My jsme dali první branku, oni hned vzápětí vyrovnali. Ve druhé části jsme dali branku my, hosté bohužel ne. Zápasu ani moc neprospělo, že přijel pouze jeden rozhodčí.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou

Tomáš Přikryl (verdoucí týmu): Dneska to byl náš jednoznačně nejhorší zápas na jaře. Nebylo to z naší strany vůbec ideální a nehráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Taky tomu odpovídá výsledek zápasu.
Autor: Tomáš Holata