Slavia - Zlatníky

09.04.2023

Slavia rozhodla v závěru zápasu

Po bezbrankovém poločase se ujali domácí po vlastní brance vedení. Zlatníky dokázaly srovnat, ale poslední slovo měla opět Opava, která rozhodla pět minut před koncem zápasu.

Bezbrankový poločas

V opavském derby přivítala domácí Slavia mužstvo z nedalekých Zlatník. Hra se odehrávala na velmi těžkém terénu, který ztěžoval kombinaci. První poločas se na opavském hřišti odehrávala nemastná neslaná partie z obou stran. Z letargie vytrhla diváky šance domácího Maisela, který se sám objevil před hostujícím brankářem Klimešem, ale zcela selhal. Zlatníky se dostaly pouze k několika střelám z dálky. V závěru prvního poločasu ještě vykopl hostující Kořínek střelu domácího hráče z brankové čáry. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Slavia dala o jednu branku navíc

Ve druhém poločase se už diváci dočkali i brankových situací. Po hodině hry odcentroval ze strany domácí Štencel a míč z jeho kopačky si zbytečně srazil do vlastní sítě Dočkal – 1:0. Za pět minut se podařilo hostům srovnat skóre, když se odražený rohový kop vrátil ke Chmelovi, jenž odcentroval znovu do pokutového území, kde dokázal balon na pětce dopravit do sítě Kořínek – 1:1. Hosté se pak snažili strhnout výhru na svou stranu, ale marně. Klíčový okamžik zápasu přišel pět minut před koncem se nedomluvili hostující obránci, mezi které vletěl Ryž, který tvrdou střelu umístil přímo pod víko hostující branky – 2:1. V závěru zápasu pak ještě mohli vyrovnat Chmel, Morys a Lukáš Němčík, ale všichni špatně seřídili svá mířidla. Opava tak zaznamenala první jarní výhru.

Opava jede příští kolo do Hlavnice. Zlatníky budou hostit Vítkov.

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (trenér): V prvním poločase to bylo takové nijaké z obou stran. Po vystřídání ve druhé části už to bylo lepší. My jsme dali o jeden gól navíc a vyhráli jsme.

TJ Sokol Zlatníky

Lukáš Werner (trenér): Z mé strany to byla hodně nešťasná prohra. Po nemastném prvním poločase jsme si dali zbytečně vlastní branku. Pak jsme ale dokázali hned srovnat a dostali se do laufu a chtěli jsme vyhrát. Zbytečně jsme ale inkasovali branku na 2:1. V závěru jsme mohli srovnat, ale míč jsme do sítě nedostali.

Autor: Tomáš Holata