Štítina - Slavia Opava

08.09.2018

Muži Slavie vezou vysokou výhru ze Štítiny.

Štítina  - Slavia Opava 0:6 (0:3)

Dnešní sobotní odpoledne bylo pro fanoušky Slavie přívětivé. Sešívaní vyhráli 0:6.

Napsali o nás:

Slavia dala do poločasu tři góly, a ve druhém přidala další tři, a Štítině tak zapíval kanárek.

Opava vedla o tři branky

Opava potvrdila ve Štítině pozici favorita, a domácímu celku nadělila potupného kanára. V první tutovce se objevil domácí Marek Vitásek, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče. Minerva šla do vedení po čtvrthodině hry, kdy se Mařádek obtočil kolem hráče a skákavou žabkou poslal balon do kasy a balon z jeho kopačky prošel pod rukami brankáři Richterovi - 0:1. O pět minut později zahrávala Opava roh, míč se odrazil k Mužíkovi, který propálil hradbu těl - 0:2. Ve 36. minutě napálil domácí Figecki břevno, a z následného protiútoku přeloboval Mužík ze čtyřiceti metrů netakticky vyběhnuvšího domácího brankáře Richtera - 0:3.

Štítina dostala kanára

Ve druhé části na hřišti Minerva zcela dominovala a domácí mohli být rádi, že nedostali dvouciferný počet gólů. Hned po přestávce dostal Mužík balon mezi stopery, a nasadil brankáři Richterovi kličku a pohodlně zavěsil do prázdné branky - 0:4. Štítina mohla korigovat hned vzápětí, ale střelu Ryže zastavila tyčka opavské svatyně. V 55. minutě dostal míč středem domácí obrany Mařádek a pohodlně uklidil balon k domácí tyči a Richter se marně natahoval - 0:5. Dílo zkázy po domácí dovršil dvacet minut před koncem Postřimovský - 0:6. Další hostující tutovky zahodili Kreisl, Vrána, Mařádek, Mužík a Maisel. Hosty to ale mrzet nemuselo, a pohodlně si dokráčeli pro tři body.

Ohlasy k zápasu

TJ Tatran Štítina

klubový web: Po našem matném výkonu dokonce rezignoval na post trenéra Jan Hochgesandt. Ke kupě starostí nám tak přibyla další - sehnat "lodivoda" do rozbouřených vod.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Byl to zápas v duchu reprezentační pauzy. Hrálo se hodně v přátelském duchu. my jsme diktovali tempo hry, a v první části jsme využili chyb soupeře. Ve druhém už jsme na hřišti zcela dominovali, a klidně jsme mohli dát i další branky.
Autor: Tomáš Holata

Dorosty:

Neděle 9. 9. 2018

Hlubina - Slavia Opava  starší: 3:2

Hlubina - Slavia Opava  mladší: 1:1

Žáci v nedělním utkání s SO Bruntál

Starší žáci : Slavia- SO Bruntál 1:1 (0:1)

V nedělním poklidném dopoledni ,měli starší žáci výkop v 9.00. Ve 12. minutě se hosté dostali do vedení. Do přestávky už žádný gól nepadl a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Ve druhé půli se skóre dlouho neměnilo. Zdálo se , že hosté si odvezou všechny body do Bruntálu. V 60. minutě zachránil alespoň bod pro slavii Martin Štefunko.

Mladší žáci : Slavia- SO Bruntál 6:3 (2:1)

Naopak mladší žáci se postarali o gólové hody. Už o poločase slávisté vedli 2:1 ,když se parádně trefili Škrobánek a Pospěch.

Na začátku druhé půle se našim borcům dařila kombinační hra a soupeře přehrávali . O výhře rozhodla šestiminutová smršť tří gólů do sítě hostů.

Hosté už jen korigovali výsledek na 6:3