Víkendová utkání Slavie

06.10.2018

Muži:

TJ Sokol Kobeřice B   0:2(0:1)   FK Slavia Opava

Slavie si dnešní výhrou v Kobeřicích 0:2 , zajistila prvenství v tabulce s náskokem čtyř bodů.
Už ve čtvrté minutě červenobílí vedli zásluhou Mařádka. 82.minuta rozhodla o výhře Slavie..Setkali se tak týmy z obou pólů tabulky a sešívaní tak splnili povinnost lídra.

Opava se brzy ujala vedení

Lídr tabulky z Opavy splnil povinnost a odvezl si tři body z hřiště posledních Kobeřic. Opava hned od prvních minut na hřišti dominovala a ujala se vedení hned ve 4. minutě, když se ujal míče Mařádek, který s ním vnikl do vápna a bodlem umístil balon na přední tyč, čímž zaskočil brankáře Schlischku, který mohl už je vylovit míč z brány - 0:1. V dalším průběhu poločasu zazdili šance Mařádek s Mužíkem. Mařádek byl před brankářem Schlischkou dokonce dvakrát sám a v obou případech ho dokázal pouze nastřelit. Úplně stejně se vedlo i Mužíkovi. Opava pak hlavně hrozila ze standardek a centrů do vápna. Kobeřice si za první poločas nevypracovaly žádnou kloudnou šanci.

Opava pojistila výhru až v samém závěru

Ani ve druhé části se obraz hry na trávníku nezměnil, jen ubylo brankových příležitostí. Kobeřické mužstvo po hodině hry vystrašilo Lorenze nepříjemnou střelou Malchárka. Opava zahrozila zase hlavičkou Mužíka, ale ta z bezprostřední blízkosti šla jenom nad bránu. Uklidňující gól pro Minervu tak přišel až osm minut před závěrečným hvizdem rozhodčího, když si míč k trestnému kopu postavil Kavan, a jeho střelu si nešťastně tečoval do vlastní kasy Gargoš - 0:2. Kobeřice mohly ještě v závěru snížit, ale Otlíkův přímý kop tygřím skokem vyškrábl zpod šibenice brankář Lorenz. Opava si už tři body pohlídala a díky zaváhání Stěbořic má už na čele tabulky čtyři body náskok. Kobeřice jsou nadále poslední s jedním bodem.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Kobeřice B

Aleš Lasák (vedoucí týmu): Opava byla kvalitní soupeř, který nás po celý zápas přehrával. My jsme sice měli pár šancí, ale ty jsme nezužitkovali. Dostali jsme branku v úvodu, a pak jsme si na konci dali vlastní.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Z naší strany to byl odehraný zápas z povinnosti. Byli jsme lepší, soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Jinak to nebyl moc fotbal k pokoukání.

Fk Slavia Opava

STŘELCI: 13. Ostáš Adrian, 18. Jurčák Matěj, 45. Szturz Lukáš, 52. Ostáš Adrian, 56. Jurčák Matěj, 84. Ostáš Adrian - 44. Barteska Tomáš, 65. Barteska Tomáš

Slavia Opava - Juventus Bruntál 2:3

Straší žáci dnes na svém hřišti hostili Juventus Bruntál. I když to výsledkově pro sešívané nadopadlo podle představ , herně byli domácí lepší. Hráli kombinační hru, ale nevycházelo jim zakončení.

Soupeři tak vycházela taktika brejků.
Nevadí ,příště vyhrajeme ! Slavie ! Slavie ! Slavie!

Slavia Opava - Juventus Bruntál  4:4

Mladší žáci dnes také měli na programu MU , proti Juventusu. Utkání bylo hned od začátku vyhecované také mezi diváky. Na hřišti to bylo zase jako na houpačce. Skóre se měnilo ze strany na stranu. V jednu chvíli sahala Slavie po vítězství. Utkání však skončilo remízou 4:4.