Kolaps připravil Slavii o body

19.08.2023

FK Slavia Opava - TJ Sokol Krásné Loučky 2:3  ( 1:1  )

branky: 38´  Štencel, 77´  vlastní - 28´   Cudrák, 79´  Slaný, 80´  Tabach ( p )

rozhodčí: Horáková - bez asistentů, pouze laici !

ŽK: 25´  Laník, 72´  Henčl,  90´  Hoblík - bez ŽK

Diváci: 80

Sestava Slavie:  Honka - Pavlíček ( 60´  Schneider ), Matějek, Henčl, Poštulka - Hoblík, Laník ( 75´  Valík ), Melecký, Štencel ( 75´  Vrána ) - Binar ( 46´  Prchala ), Ryž

V prvním domácím utkání se Slávisté příliš nepředvedli. Proti soupeři, který přijel s defenzivní taktikou se nám po celé utkání nepovedlo rozpohybovat tempo a častokrát jsme se přizpůsobili spíše pomalému a chvílemi až chodícímu fotbalu a vedro, které panovalo není omluvou.

I přesto jsme si vytvořili několik nadějných šancí, což může být s podivem na to jaké bylo tempo utkání. Ve 4. minutě si na rohový kop Meleckého naskakuje zcela osamocený Henčl, ze 3 metrů netrefuje hlavou vůbec bránu. V 11. minutě se po rozehrávce od Laníka dostal k míči Hoblík, nejprve se mu nepovedlo probojovat do pokutového území, poté však napadáme rozehrávku soupeře a hostující brankář kazí rozehrávku hostí, míče se po nahrávce zhostí Ryž, z otočky však těsně míjí pravou tyč. O pár minut později, přesněji v 16. minutě Štencel vysílá do úniku Ryže, ten sám před brankářem zakončuje mimo prostor tří tyčí. Poté jakákoliv hra na hřišti vytratila a bylo k vidění velké množství nepřesností. Ve 27. minutě se poprvé mění skóre. Hosté zahrávají rohový kop, domácí hráči nereagují na pohyb dvou hráčů u rohového praporku, míče se zhostí hostující Cudrák, který využívá nezájmu domácích hráčů, navádí si míč na velké vápno a střelou k levé tyči posílá Loučky do vedení 0:1. I nadále je to ze slávistické strany utrápené a bez pohybu. Ve 41. minutě nás vysvobodí faul hostí na polovině Louček a následný centrovaný míč Laníka lehce tečuje Štencel a vyrovnává – 1:1. Hosté mohli rychle odpovědět. Po rychlém brejku se dostali k zakončení zpoza vápna, Honka však střelu hostujícího hráče vyrazil. V poslední minutě prvního poločasu se poprvé v prvním poločasu dostáváme ke kombinační situaci, kdy po ose Binar, Laník, Melecký se dostává míč ve vápně ke Štenclovi, ten z pěti metrů střílí slabě do míst, kde stojí hostující brankář Hradil.

Druhý poločas začal hned po 20 vteřinách naší šancí. Laník našel na lajně rozběhnutého Poštulku, ten si nabíhá až do pokutového území, ale v poslední fázi místo gólové nahrávky posílá míč jen do rukavic Hradila. O minutu později zahrává slávistický Melecký rohový kop, na malém vápně nachází osamoceného Štencela, ten však překvapen centrovaným míčem zcela osamocen odráží míč jen do rukou brankáře hostí. O šest minut později se dostáváme ke kombinace na hranici pokutového území, kdy Laník sráží míč Ryžovi, ale i nyní domácí hráč v gólové situaci jen slabě zakončuje do rukou Hradila. O minutu později hosté rychle rozehrávají míč po faulu ve středu hřiště, následný rychlý nákop nachází útočníka hostí, ten však sám před Honkou se nechá domácím brankářem vystrnadit do strany a nezakončuje nadějnou situaci. Poté se dlouhých 25. minut na hřišti nic zajímavého neděje, když pomineme celou sérii špatných centrovaných míčů. Za druhý poločas mají domácí hráči k dispozici volný prostor pro 17 centrovaných míčů a všechny jsou bohužel nepovedené. V 78. minutě hosté jednoduše ztrácí míč na své útočné polovině, míč se dostává do lajny na střídajícího Vránu, ten na straně vápna nachází Ryže, ten následně posílá před bránu další nepovedený centr, hostující Daříček si překvapivě sráží míč do vlastní brány a Slavie vede – 2:1. Kdo si myslel, že si domácí hráči pohlídají své vydřené vedení tak byl na omylu, jelikož za 3 minuty jsme již prohrávali. Nejprve se po rozehrávce domácí branky dostávají hosté k nákopu a centru z levé strany, přetažený míč se dostane na lajnu pravé strany, odkud hosté nepovedeně centrují, domácí stoper Matějek míč zahrává na rohový kop. Hosté opět bez zájmu domácího týmu rozehrají míč ve třech lidech, následuje centrovaný míč na zadní levou tyč Honky, kde Valík nevyskočí a Slaný jednoduše po pár vteřinách srovnává stav utkání na 2:2. Uběhne jen pár vteřin a je zde další pohroma domácích hráčů. Hoblík ve středu hřiště se snaží přes stopery najít útočné duo Prchala, Ryž, nahrávku bez problému stopeři hostí vystihnou, ihned hrají rychle do středu hřiště, kde přichází kolmice za obranu domácích, Valík výklusem nestíhá náběhu hostujícího hráče a následně Matějek zbytečně jde do kontaktu s hostujícím hráčem, kterého následným faulem vysvobodí a daruje hostům pokutový kop, který s velkým klidem proměňuje Cudrák – 2:3. V posledních minutách jsme již nic nevymysleli, jelikož jsme pokazili několik nadějných centrovaných míčů. Připsali jsme si tak druhou porážku za sebou a s hrozivým skóre 3:8 jsme po dvou kolech bez bodu.