V prvním kole nového ročníku A tým schytal pořádnou facku

FC Slavoj Olympia Bruntál B - FK Slavia Opava 5:1 ( 3: 1 )

branky:  1´ , 36´  Slavík, 12´  Šanda, 62´  Deák, 78´  Kučera - 38´  Binar

rozhodčí: Těžký -  Yeghiazaryan, Moravec

ŽK: 78´  Šanda - 76´  Henčl

Diváci: 150

Sestava Slavie: Honka - Schneider ( 36´  Valík ), Matějek, Henčl, Pavlíček ( 73´  Vrána ) - Škrobánek, Melecký, Klimeš ( 53´  Kratochvil ), Hoblík - Ryž ( 73´  Štencel ), Binar ( 73´  Prchala ).

A -tým zajížděl v prvním kole nového ročníku na hřiště Bruntálu, respektive k rezervnímu týmu Bruntálu a zřejmě si nikdo nepředstavoval jaké zklamání přinese úvodní zápas nové sezóny. Těžko se bude hledat důvod tohoto výpadku, zvláště když jsme ve středu ve Vřesině odehráli slušné utkání. Naši hráči působili odevzdaným dojmem a když se k tomu přidá nulový pohyb a brzká branka, zrodil se pro nás nelichotivý výsledek.

Utkání ještě prakticky ani nezačalo a už jsme prohrávali. Domácí nakopli míč za naší obrannou čtveřici a ze strany nabíhající Slavík ve 14. vteřině otevřel skóre - 1:0. Domácí se rychlou brankou dostali do klidu a na hřišti dominovali. Naši hráči nebyli vůbec schopni eliminovat pohyb domácího týmu a jen stěží odvraceli útok za útokem, který se na naše hráče valil. Ve 12. minutě jsme zopakovali chybu z úvodu utkání, domácí míčem za obranu se dostali do přečíslení a centr do vápna zužitkoval Šanda - 2:0. Slávisté i nadále nebyli schopni domácím hráčům konkurovat. Jednoznačné utkání se mohlo změnit po třech rozích za sebou. Bohužel při prvních dvou jsme nevyužili šance při chybách domácího brankáře. Domácí tak přestali jediné těžší chvíle a i nadále s přehledem kontrolovali situaci na hřišti a neustále v rychlosti nápaditě vymýšleli útočné výpady. V 36. minutě se skóre měnilo potřetí. Domácí zahrávali rohový kop z levé strany, na který nereagoval brankář Honka a zaskočený Klimeš na zadní tyči nechal do prázdné brány hlavou zakončit podruhé v utkání Slavíka - 3:0. V této chvíli to vypadalo, že budeme svědky debaklu našich barev. O dvě minuty později z ničeho přišlo něco málo radosti i v červenobílém táboře. Škrobánek si naběhl na dlouhý míč na pravé straně, centrem našel volného Binara, který z jedné rozvlnil síť domácích - 3:1. Kdo si myslel, že náš tato branka nabudí se příšerně mýlil a byli jsme rádi, že do konce poločasu jsme neinkasovali další branku.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Ve 47. minutě jsme propadli ve středu hřiště a následně Henčl fauloval domácího hráče. Následnou penaltu skvěle vystihl Honka a držel naše barvy v zápase. V 57. minutě Honka rychle rozehrál, míč se dostal až za stopery domácích a sám běžící Binar se snažil přelobovat domácího brankáře, minul však pravou tyč. A platilo tak staré otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. V 61. minutě Hoblík ve středu hřiště chyboval a následnou středovou nahrávku zužitkoval v úniku sám na sám Deák - 4:1.  V rozhodnutém utkání i nadále Bruntál nepolevil a od většího přídělu branek nás zachránil Honka. Páté brance nezabránil ani skvělý Honka. V 77. propustná obrana opět chybovala při nákopu domácího týmu a Kučera opět sám před Honkou zvyšoval na 5:1. Utkání se už poté jen dohrávalo z povinnosti.

Hodnocení trenéra Fišera:

Těžko se mi utkání hodnotí. Sem hodně zklamán z přístupu hráčů k utkání. Po celé utkání jsme neběhali, vytvářeli jsme spoustu ztrát a pozičně nabízeli soupeři velké množství šancí. Budeme se muset zamyslet nad tím, co jsme tu dnes předvedli. Na druhou stranu však nechci zlehčovat výkon domácího týmu, který hrál skvěle a jednoduše dopředu a navíc nás individuálně přehrál na každém postu. Jediný, kdo zaslouží přísnější měřítko je dnes brankář Honka. Budeme muset s kolegou Mařádkem popřemýšlet jak tým připravit na domácí utkání a jestli nebudou zapotřebí větší změny na některých postech.