01.03.2024

FK Slavia Opava – Velká Polom   2:8 (1:5)

Branky Slavie: Ryž, Poštulka

Rozhodčí: Martin Vrba - Tomáš Migota,

Sestava Slavia Opava 1. poločas: Honka - Schneider, Matějek, Říčný, Pavlíček - Škrobánek, Henčl, Žižka, Melecký - Ryž, Prchala

Sestava Slavia Opava 2. poločas: Honka - Schneider, Matějek ( 81´  Henčl ), Říčný, Poštulka - Škrobánek ( 69´  Melecký ), Kratochvil, Klimeš, Vrána - Štencel, Hanslík Matěj

Hodnocení utkání trenéra Slavie Dalibora Fišera: Utkání se mi těžko hodnotí. Někteří hráči mne zklamali svým přístupem ve druhém poločase. Tento přístup si musíme vyříkat a dotyční hráči musí pochopit, že takto se nehraje o svou pozici na hřišti. Co se týká utkání, musím přiznat, že soupeř měl větší kvalitu než-li my. Soupeř byl v herní činnosti vyspělejší a díky tomu nás trestal za naše chyby. Náš výkon v prvním poločase nepatřil mezi nejhorší. Bohužel nás srazily naše chyby. Je těžké hrát, když v 8. minutě prohráváme dva nula. Poté jsme byli aktivní, vytvořili si několik šancí ze hry a dokonce hodně šancí jsme měli i ze standardních situací. Trápí nás stále koncovka. Potřebujeme na gól strašně moc šancí na rozdíl od našich soupeřů. Před koncem poločasu jsme snížili na 1:2, ale hned vzápětí jsme inkasovali po další chybě třetí gól. A během další minuty další dva góly.

Myslel sem, že když o poločase vystřídáme šest hráčů, že zvýšíme pohyb. Bohužel opak byl pravdou. Někteří hráči nepochopili, že jsou na hřišti, odmítli se zapojit do týmové hry a neplnili si ani obranné povinnosti. Výsledek mohl být klidně i vyšší, i když i my jsme měli šance, které jsme neproměnili. Musíme se dát psychicky do kupy, abychom zvládli hned první jarní kolo ke konci března, které bude pro nás klíčové.