TJ Hradec nad Moravicí - FK Slavia Opava    1:3 (0:2)

Rozhodčí: Robenek Bohumil - Porubek Václav, nedelegován

Branky: 82´ Kellner - 3´ Hanslík Jakub, 38´  Henčl, 61´  Poštulka

ŽK: domácí bez ŽK - 5´ Klimeš

ČK: 67´  Hebelka ( HnM )

Sestava FK Slavia Opava: Lorenz - Poštulka, Matějek, Schneider, Škrobánek - Melecký,  Kratochvil (63´  Nguyen Igor), Klimeš (46´  Nguyen Santiago), Hanslík Jakub (76´  Pavlíček) - Ryž (63´  Hanslík Matěj), Henčl ¨(76´  Prchala)

Poslední utkání v sezóně nás čekalo na Hradci nad Moravicí. Vstup do utkání se nám povedl, když jsme od prvních minut měli herní převahu. Hned z druhé šance se nám povedlo skórovat. Centr zprava si ve vápně zpracoval Jakub Hanslik a i když mohl nahrát lépe postavenému Ryžovi, tak vystřelil a Válek mohl lovit míč ze své sítě – 0:1. Po první brance se hrála partie nahoru dolů. Hosté si vypracovali dost šancí, ale Válek v bráně chytal skvěle. Hradec měl v první části nejvážnější příležitost, když orazítkoval Pekárek po nahrávce Hebelky břevno opavské brány. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Škrobánek, když mu po úniku z pravé strany naservíroval Hanslík Jakub přihrávku před zcela odkrytou domácí bránu, Martinovi se nepovedlo trefit bránu. Druhou branku jsme přidali sedm minut před přestávkovou pauzou, když po straně pronikl Škrobánek, jehož fantastický centr našel Henčla, který nohou usměrnil balon do hradecké sítě – 0:2.

Ve druhé části se Hradec snažil, ale naši hráči chvílemi až dominovali a pálili své šance. Po hodině hry jsme se dostali do brejkové  situace, Poštulka si vyměnil balon se Santiagem Nguyenem a pohotově zavěsil míč potřetí do domácí sítě – 0:3. Hradec pak paradoxně nakoplo vyloučení Hebelky. Devět minut před koncem se dostal po dlouhém nákopu od Žurka do brejku Kellner, který s přispěním teče clonícího Matějka, dostal míč do brány – 1:3. Ve zbytku času se zápas už jen dohrával.

Ohlasy k zápasu

TJ Hradec n/M

David Žurek (hrající trenér): V prvním poločase dali hosté ze dvou šancí dva góly. Ve druhém byli do dvacáté minuty lepší a běhavější. Pak jsme šli do deseti, a zlepšili jsme se. Podařilo se nám nakonec snížit. Opava ale vyhrála zaslouženě.

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Jsem rád, že jsme vyhráli a jsem spokojen i s výkonem. Do utkání jsme vstoupili dobře a hned se ujali vedení. Pak se hrálo nahoru dolů a my jsme měli dobré příležitosti. Před půli jsme přidali ještě další branku. I ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu, měli šance a přidali třetí branku. Soupeře paradoxně nakoplo jejich vyloučení. Dokázal snížit, ale navíc se už nezmohl. Jsem rád za dobrý výkon, škoda jen naší malé efektivity. Klukům děkuji za odvedený výkon.