20.04.2019

Muži :

Slavia Opava - Štítina

1:2

Dnešní domácí zápas mužů, nedopadl výsledkově dobře. Se Štítinou slávisté prohráli 1-2.

Štítina se ujala dvoubrankového vedení

Štítina zaskočila Opavu na jejím hřišti. Hned od první minuty přinutila hrát soupeře podle svých not. Ačkoli musel hostující lodivod Watzlavik opět hodně improvizovat se sestavou, obětavý a bojovný výkon slavil úspěch. Celou první půli byli hosté důraznější, bojovnější a běhavější. První střelu na bránu vyslal hostující Dominik Watzavikem sice až ve 20. minutě ale soupeře jsme k ničemu nepustili. Až po půlhodině na sebe upozornil domácí forvard Vašek jehož zblokoval Halška a následnou hlavičkou přeloboval celou bránu. Následně slavista Kavan z přímého kopu pohrdl nabízenou šanci a přestřelil. Poté už přišli ke slovu hosté. Graf vybojoval míč pro Marka Vitáska, jenž správně načasoval kolmici pro rychlonožku Vavrečku a ten nedal brankáři Lorenzovi šanci - 0:1. Za pět minut slavil důraz štítinského kapitána Marka Vitáska úspěch. Míč, který vypadal jako "dlouhý" a ztracený dokázal doběhnout a těsně před gólmanem mu změnil směr a zvýšil na nadějných - 0:2! Kdyby v závěru poločasu proměnil svůj sólo nájezd Graf asi by se domáci nevzpamatovali. Jeho střela však skončila na levé tyči.

Opava jen korigovala

Takhle se soupeř v kabinách "hecnul", nabídnutou penaltu po faulu na Vaška hned z kraje druhé půle využil přesvědčivě Škrobánek -1:2 a domácí začali hosty přehrávat přehrávat. Ihned po výkopu přišla chyba ve středu obrany a tentokrát se sportovní štěstí přiklonilo k hostům. Vašek po průniku trefil pravou tyč Davida Vitáska! Domácí sice byli více u míče, ale štítinská obrana pracovala na podtrženou jedničku. Navíc hosté hrozili z brejků. Po krásném přenesení hry Trebichalského a centru Kunczika napálil Škroch z šesti metrů břevno Lorenzovy brány. V závěru už byly k vidění jen "teatrální" pády Vaška jenž si vykoledoval při velikonočním víkendu jen žlutou kartu. A tak velice přesný rozhodčí Pretsch mohl odpískat překvapení kola.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě se ujal vedení o dvě branky. My jsme hráli až moc profesorsky. Na počátku druhé půle jsme snížili, a nastřelili tyčku. Pak se opět naše hra vrátila na úroveň první půle a soupeř tři body udržel.

TJ Tatran Štítina

klubový web: Za vítěstvím jsme si dneska šli jako buldoci a za spoustu odříkání a bolesti bereme velice cenné tři body!!!! Pokračujme v takovém to výkonu!!!

1:17  (1:7) ml

Starší žáci ve venkovním utkání zdolali celek Břidličné 1:12. Dobrý kolektivní výkon ! Gratulace ...

Také mladší žáci si odvážejí tři body z Břidličné. Po vysokém vysledku 1 :17, byly k vidění i dvě penalty na obou stranách. Gratulace k výkonu ,kluci !!! 😋

STŘELCI st.: 38. Šprtel Zdeněk - 5. Hanslík Matěj (pen.), 7. Kavan Adam, 11. Štefunko Martin, 30. Kavan Adam, 37. Kavan Adam, 42. Hanslík Matěj, 46. Klimeš Daniel, 48. Klimeš Daniel, 50. Montag Tomáš, 52. Štefunko Martin, 57. Montag Tomáš, 65. Janjuš Gregor

STŘELCI ml.: 30. Horský Jakub - 5. Černý Vojtěch, 10. Varyš Richard, 15. Binar Matěj, 18. Jaroš Štěpán, 21. Varyš Richard, 27. Nováček Matyáš, 29. Nováček Matyáš, 32. Brigula Patrik, 34. Varyš Richard, 35. Brigula Patrik, 37. Binar Matěj, 39. Černý Vojtěch, 42. Varyš Richard, 43. Zapletal Štěpán, 55. Grabiáš Daniel, 58. Binar Matěj, 58. Jaroš Štěpán

videa obou poločasů:

Přípravka:

Sokol Budišovice   1:17(0:10 )     SLAVIA OPAVA

Starší přípravka odehrála zápas v Budišovicích. V slunném svátečním dopoledni přehrála domácí 17:1 (v poločase byl stav 10:0 pro mladé fotbalisty Slavie).