14.04.2019

TJ Sokol Těškovice - FK Slavia Opava

Opava sice třikrát vedla, ale Těškovice vždy dokázaly srovnat.

Těškovice třikrát vyrovnaly

V husté mlze se odehrál zápas mezi Těškovicemi a Slavii Opava. Už po pár sekundách po rozehrávce nakopli hosté dlouhý míč na Henčla, který přehodil brankáře Přemysla Lazeckého - 0:1. Těškovice ale srovnaly krok už za pět minut, když střelu Vavrečky brankář Lorenz vyrazil jen před sebe a Rek míčem trefil cílené zařízení - 1:1. Ve 25. minutě šla Opava znovu do vedení, když se při závaru v pokutovém území nejlépe orientoval Postřimovský a míč z jeho kopačky zaplul k tyči - 1:2. O deset minut později už na světelné tabuli svítily dvě dvojky, když pumelici Jakuba Krayzela vyrazil Lorenz k Solnickému, který v pohodě skóroval - 2:2. Opava ale šla potřetí do vedení, když byl v pokutovém území faulován Štencel a Mařádek penaltu v pohodě proměnil - 2:3. Domácí ale ještě do přestávky potřetí dohnali svého soupeře, když byl před vápnem faulován Rek a Vladimír Rek levačkou pověsil míč do sítě - 3:3.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhém poločase už mužstva střelecký apetit opustil. Aktivnější přece jen byla domácí družina. Zakončení Reka, Vladimíra Šenka a Vavrečky ale byla hodně nepřesná. Slavia Opava pak zahrozila několikrát střelami z dálky nebo ze standardních situací. Největší šanci měl Opava asi deset minut před koncem si Štencel s Ryžem dávali v zakončení tak dlouho přednost, až z toho nebylo nic. V poslední příležitosti se zjevil v 85. minutě Jakub Krayzel, ale jeho střela z otočky nenašla přesnou cestu. Zápas tak dospěl k spravedlivé dělbě bodů.

Slavia Opava bude příští kolo hostit Štítinu. Těškovice změří síly ve Vřesině.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Těškovice

Martin Šenk (vedoucí týmu): Obě mužstva předvedly na mokrém a těžkém terénu jak technický, tak bojovný i kombinační fotbal. Po brankové přestřelce z prvního poločasu skončilo toto utkání spravedlivou remízou v poměru 3:3. Děkujeme hojnému počtu domácích skalních příznivců, kteří dorazili i za tohoto sychravého "anglického" počasí a svými hlasivkami nás neúnavně hnali k předvedenému hernímu výkonu.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Hlavní první poločas byl divoký, co se týče vstřelených gólů. Hrálo se v mlze, takže oba soupeři to měli stížené s viditelností. Ve druhé půli už ubylo šancí, a remíza je zasloužená.

Fotbalový klub SLAVIA OPAVA, z.s.

STŘELCI: 38. Holiš David, 63. Kotala Daniel, 67. Zbořil Tobiáš - 80. Melecký Ondřej

tráva , 24 diváků | Rozhodčí: Jantoš Pavol