31.03.2019

TJ Vřesina - FK Slavia Opava

3:3 (2:2)

Slavie v divoké přestřelce ,veze z Vřesiny bod.

Po poločase 2:2 kde byly k vidění dvě penalty pro domácí , se o bod postaral David Maisel, který v 81 minutě vyrovnal na 3:3.
Slavia tak ve Vřesině remizovala.

j.z.

Opava byla vždy o krok vpřed, Vřesina vždy vyrovnala

Začátek zápasu začal slavnostně, když dlouholetý vřesinský moderátor dostal ke svým padesátinám dary od domácího týmu. Pak uz začala bitva mezi domácí Vřesinou a hostující Slavii Opava. V zápase se pak skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Vedení se ujala hostující Opava, když Šusták uvolnil Mužíka, který z úhlu zametl balon do kasy - 0:1. O tři minuty později dokázal vybojovat míč Felgenträger a v pohodě zavěsit - 1:1. Po dvaceti minutách zahrával standardku Kavan, míč prošel přes hradbu těl a Henčlovi se akrobatickým způsobem podařilo dopravit míč do kysně - 1:2. Vřesina srovnala krok osm minut před pauzou, když ze z penalty za ruku prosadil Boháč - 2:2. Navíc obě stany zahodili i své šance, za domácí to byl Felgenträger a za hosty Mařádek, Postřimovský a Maisel.

Obě mužstva dala po jednom gólu

Druhá půle začala šancí domácích, kdy praktický celý tým prováhal příležitost zakončit. O minutu později se navíc na opavskou bramu řítili Pešek s Felgenträgerem, který vysunul Lichovníka, jehož vychytal gólman Lorenz. Opava zahrozila Mařádkem a po něm Mužíkem. Obrat ve skóre se Vřesině povedl v 71. minutě opět z pokutového kopu, který proměnil znovu Boháč - 3:2. Nařízení pokutového kopu vzbudilo u hostujícího týmu velké emoce. U rohového praporku vznikla rozepře s pomezním rozhodčím, po které hlavní rozhodčí nechal zápas ukončit, ale následně své rozhodnutí odvolal a zápas pokračoval. Hosté po penaltě nesložili zbraně a deset minut před koncem se jim podařilo vyrovnat, když centr Mužíka propadl k Maiselovi, který neměl s domácími slitování - 3:3. v nastavení ještě byl vyloučen vřesinský Čech. Zápas tak skončil remízou.

Slavia Opava bude příští zápas hostit Dobroslavice. Vřesina hostí doma ambiciózní Stěbořice.

Ohlasy k zápasu

TJ Vřesina

Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): Remíza, která byla zasloužená po průběhu zápasu, kdy každý byl chvíli každý nahoře. Góly jsme obdrželi po hrubých chybách našeho týmu.

FK Slavia Opava

Petr Čelůstka (trenér): Zápas ovlivnil pomezní, na jehož popud se pískali penalty. Přesto jsme na malém hřišti měli více ze hry, a i více šancí.Dvakrát jsme vedli. Vřesina vždy dokázala vyrovnat. Pak z penalty dokonce šla do vedení. My jsme ale v sobě našli zbytky sil a vyrovnali jsme. Navíc jsme se už ale nezmohli.

autor: Tomáš Holata