Vřesina vystavila stopku v druhém kole poháru

10.08.2023

TJ Vřesina - FK Slavia Opava 3:2 pk ( 1:1 )

Druhé kolo okresního poháru bylo konečným pro naše barvy, když jsme neuspěli v penaltách a vypadli na hřišti nováčka I. B třídy ostravské skupiny Vřesiny. Utkání hrané na fantasticky připraveném hřišti jsme začali aktivněji. Snažili jsme se hrát co nejvíce na míči a rozběhat soupeře a uvolňovat krajní prostory. I přes optickou převahu jsme se nevytvořili žádnou šanci. Ve 14. minutě jsme zbytečně nechali soupeři autové vhazování, po kterém se míč dostal do hlouby pokutového území, kde Schneider nechal otočit domácího hráče, který na vápně našel svého spoluhráče, ten ještě gól nedal, když skvěle zasáhl Honka, bohužel dorážející hráč již otevřel skóre - 1:0. I nadále jsme se snažili pokračovat v dané hře, ale šance jsme si nebyli schopni vytvořit. Až ve 34. minutě Honka dlouhým výhozem našel Hoblíka, který vybojoval zdánlivě ztracený míč a poté založil pohlednou akci na ose Hoblík, Binar, Ryž, kde poslední jmenovaný vyrovnal - 1:1. Další náznaky příležitostí jsme již v prvním poločase ke zdárnému konci nepřevedli.

Druhý poločas přivítal všechny aktéry deštěm, který v průběhu poločasu dosahoval děsivého lijáku a ke konci utkání už bylo opravdu chvílemi na hřišti nebezpečno. Vraťme se na začátek druhé půle. V 53´minutě jsme vystihli rozehrávku domácího týmu, Vrána přihrál Meleckému, který si navedl míč na střed hřiště a zpoza vápna vystřelil na pravou tyč a rázem jsme vedli - 2:1. Bohužel z vedení jsme se neradovali dlouho. Za tři minuty bylo vyrovnáno, když jsme se na útočné polovině zbaběle a zbytečně zbavili míče, domácí rychle zahrali nahrávkou do lajny a po brejku bylo srovnáno 2:2. Nadále jsme se snažili hrát aktivně, ale vázla nám kombinace, hráli jsme ukvapeně a zbrkle. Přestali jsme využivat krajní prostory a výrazně zpomalili tempo hry. Jedinou šanci do konce utkání tak zaznamenali domácí, když po střele ze střední vzdálenosti trefili břevno.

Na řadu tak přišli pokutové kopy, ve kterých jsme neuspěli a domácí Vřesina se mohla radovat z postupu do dalšího kola.

branky: 14´ Pešek, 57´ Boček - 34´ Ryž, 53´ Melecký

Penalty:   Slavia Opava - Kratochvil - ano, Škrobánek - ano, Matějek - ne, Henčl - ne, Melecký - ano, Valík - ne

rozhodčí: Čech Zdeněk - Thiemel Karel