Budišov s lehkostí splnil roli favorita, Slavia stále bez bodu a hrozivým skóre

FK Slavia Opava - Spartak Budišov nad Budišovkou - 0:3 ( 0:2 )

branky: 20´  Kuric, 40´   Němeček, 81´  Černoch

rozhodčí: Čecháček Petr - Sikora Patrik, Čecháček Jan

ŽK: 32´  Štencel, 36´ Hrbáč, 86´  Fišer ( na střídačce ) - 32´ Chung, 45´  Skácel, 56´  Lenděl

Diváci: 140

Sestava Slavie: Honka - Pavlíček, Matějek, Henčl, Poštulka ( Schneider )- Laník ( Vrána ) , Melecký, Hoblík, Štencel ( Hanslik ) - -Binar, Hrbáč ( Kratochvil )

Slávisté se podruhé v řadě představili na domácím hřišti, dnes ovšem proti jednomu z favoritu celého ročníku. Hosté nepředváděli kombinační manévry. Na Slavii je stále vidět nervozita, strach a bojácnost. Během celého utkání si trpělivě a pečlivě rozehrávali ve vlastní obranné řadě a jakmile si otevřeli jednu ze stran, přišel dlouhý kolmý nebo křížný dlouhý nakopávaný míč.  Nutno podotknout, že rozehrávku v zadních řadách měli hosté zvládnutou na jedničku. Domácí hráči tuto rozehrávku nebyli schopni eliminovat a nebyli schopni dostupovat a napadat a tudíž byli velice často při nákopech v obtížích. Hosté hrozili převážně po levé straně sešívaných, na této straně byli často v přesile, jelikož domácí Pavlíček byl často pod tlakem a Michal Laník na levé straně rychlostně svému soupeři nestíhal. Slávisté se hodně nadřeli na získání míče a když už míč získali, lehkou ztrátou o míč přišli. Trest přišel ve dvacáté minutě. Předchozí dvě varování v podání propadnutí po dlouhém míči soupeře domácím nestačili. A tak ve zmíněné minutě přišel opět dlouhý nákop, Pavlíček reagoval příliš pozdě a hostující Kuric bez problémů před Honkou poslal hosty do vedení - 0:1. O pár minut později mohl vyrovnat Binar, ale v jasné gólové šanci po centru Laníka z levé strany se své šance zalekl a míč mu na středu hřiště deset metrů před bránou odskočil po špatné přebrání. Hosté i nadále kontrolovali držení míče a do ničeho naše hráče nepouštěli. Proto může mrzet situace deset minut před poločasem, když nepovedený centr Štencela orazítkoval břevno a odražený míč naše hráče překvapil. A tak platilo tradiční nedáš dostaneš. Pět minut před poločasem zahrávali hosté rohový kop, Laník nezachytil náběh Němečka a ten hlavou pohodlně rozvlnil síť - 0:2.

Druhý poločas kopíroval ten první. Hosté trpělivě drželi míč v obranné řadě a do výpadu kupředu se moc nepouštěli a domácí hráči nevěděli co si počít. Dlouhé minuty se nic zajímavého na hřišti nedělo. Oživení na domácí straně přineslo až dvojí střídání, Kratochvil i Vrána hru domácích výrazně oživili a hlavně první jmenovaný dovedl podržet mít a rozehrát do stran. Domácí v těchto chvílích začali hosty, kteří zvolnili, přehrávat. V 76. minutě se domácí dostali kombinací až do vápna, Binar napálil břevno, odražený míč Hoblík prozměnu hlavou nasměroval do tyče a další odražený míč dostal do sítě Melecký, bohužel z ofsajdové pozice. Slávisté se i nadále snažili tlačit do útoku, ale vyloženou šanci si nevypracovali. V 81. minutě mohli jít do rychlého protiútoků, Meleckému však utekl míč ve snaze o nahrávku do strany a hosté rychlým brejkem a krásnou střelou Černocha o levou tyč uzavřeli účet utkání - 0:3. Poté se již utkání pouze dohrávalo a nic zajímavého se již nestalo.