V. Hoštice - Slavia Opava

.

Souboj rozhodli domácí dvěma góly v prvním poločase. Ve druhém už žádna branka nepadla.

Hoštice vedly o dvě branky

Velké Hoštice ve svém prvním jarním zápase přivítaly celek z nedaleké Opavy. Velké Hoštice vstoupily do zápasu aktivněji a už v páté minutě si Uwira narazil s Czerným, a prvně jmenovaný našel Bensche, který zamířil těsně vedle hostující tyčky. Opava odpověděla ve 20. minutě nepřesnou střelou Henčla. Ve 33. minutě domácí poprvé udeřili, když Uwira vysunul Bensche, jenž přiťuknul Czernému, jehož tvrdá střela skončila v rohu opavské branky – 1:0. Za šest minut se domácí radovali podruhé, když se Uwira zbavil protihráče a přihrávkou podél šestnáctky našel z druhé vlny nabíhajícího Pavelka, který poslal táhlou střelu k tyči a Mrázek byl na tento pokus krátký – 2:0. Zbytek poločasu se už jen dohrál.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhém poločase sice byla aktivnější Opava, ale její snaha končila před domácí šestnáctkou. Hoštice se zaměřily předevsím na obranu a hosty z Opavy skoro k ničemu nepustily. Naopak to byly Hoštice, které mohly navýšit skóre zápasu. V 75. minutě domácí vystihli přihrávku hostů. Do brejku se dostal Bensch, který se z dvaceti metrů snažil přelobovat hostujícího brankáře Mrázka. Lob však skokčil mimo branku. Pět minut před koncem pak Tietz vysunul dlouhým pasem Fabisze, kterého Mrázek vychytal. V závěru pak mohli hosté snížit Matějkem, ale jeho hlavička si cíl nenašla.

Velké Hoštice jedou příští kolo do Vítkova. Opava bude hostit Zlatníky.

Ohlasy k zápasu

FK Velké Hoštice

Aleš Watzlawik (trenér): Zasloužená výhra, za kterou jsme šli celých devadesát minut. Pochválil bych kluky, protože takhle se hraje o záchranu. Děkuji všem klukům.

FK Slavia Opava

Ivo Kratochvíl (trenér): Z naší strany bylo hodně chybných rozehrávek. Soupeř dokázal dvou našich chyb využít. Bohužel my jsme hráli, oni dávali branky. Ukázalo se, že v Hošticích neumíme hrát.

autor : Tomáš Holata